Gotovo izvjesno da je rasplet možda pao u 29. kolu na regionalnom Zapadu!

Petarda Karanovca protiv Naprijeda, i kiks Gorice u sudaru sa Slogom (0:0) prednost tima sa “Šljunkare” prebacili su na plus 3, pa je računica sada jasna. Karanovcu je dovoljan i bod u Kostajnici da bi postao novi drugligaš, ali u slučaju poraza, i pobjede Gorice u Kneževu, tim iz Šipova zbog međusobnog boljeg skora trebao bi u viši rang. dakle očekuje nas uzbudljivih 90 minuta, ali sa prednošću Karanovca koji ipak sve drži u svojim rukama.

A, ljepotica kola viđena je na Laušu. Remi sa Partizanom uz čak 8:8  golova (4:4), uz velike preokrete, a dovoljno je samo reći da su gosti nekoliko minuta prije kraja meča vodili 3:4 ,i imali kazneni udarac, koji nisu iskoristili, pa je podjela bodova nekako najrealniji ishod meča u Banjaluci.

Lijevče je pokazalo svoju snagu u Kukuljama, savladavši lako Milan (0:3), dok je Brdo minimalcem bilo bolje od dubičkog Borca.

Još jedna goleada viđena ovaj put u Prijedoru, gdje je FSA bio bolji od Čelinca (5:3), ali do 83. minute rezultat je glasio 3:3!

Progres je najviše zahvaljujući Obradu Stojanoviću iz Međeđe se vratio sa tri boda, a napadač iz Kneževa četiri puta je treamo mrežu Ravni. Domaćin je imao vodstvo od 2:0, ali na kraju ipak pobjeda Progresa 2:5.

Rezultati 29. kola:

Brdo – Borac (KD) 1:0 (Harambašić)

Karanovac – Naprijed 5:0 (Anđelić, Aleksić 2, Dedić, Milošević)

Lauš – Partizan 4:4 (Žutić, Nikolić 2, Galić – B. Delismajlović 2, S. Kovačević, Zdjelar)

Milan – Lijevče 0:3 (Đukanović, Kočić, Lekić)

FSA Prijedor – Čelinac  5:3 (Stević, S. Mikić 2, penal, B. Mikić, Kukić – A. Materić, Spasojević, Sr. Tomić)

Gorica – Sloga Rakelići 0:0

Ravan – Progres 2:5 (Marinković, Škarić – Stojanović 4, Budić)

U ovom kolu slobodna je ekipa FK Mladost (KV).