Na “Šljunkari” utakmica u jednom smjeru! Domaćin odlučan da zadrži lidersku poziciju od prve minute atakuje ka golu gostiju iz Novog Grada. U razmaku od jedne minute Sloboda je položila oružje. Dedić u 18. i Bojanić u 19. minutu raspršili su snove gostiju da mogu do bod(ova) na “Šljunkari”. U 38. minutu ponajbolji igrač susreta Dedić svojim drugim golom rješava pitanje pobjednika. Gosti skoro da nisu ni zaprijetili golu Karanovca.  Da je najbolji strijelac lige Milošević bio malo prisebniji Sloboda bi bila teško poražena, ali i prvi snajperista “Zapada” ima pravo na nešto lošiji dan.  Ovako je Karanovac zasluženo upisao nova tri boda sa kojima je sam na vrhu tebele. Slobodi ostaje da prve bodove u gostima traže na drugim terenima jer za njih je  “Šljunkara” bila preduboka.

KARANOVAC – SLOBODA (NG) 3:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Dedić (18), 2:0 Bojanić (19), 3:0 Dedić (38). Stadion: “Šljunkara”. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Miloš Kovačević (Prijedor) i Branislav Zvijerac (Gradiška). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti karton: Salkić (Sloboda).

Karanovac: Bijelić, Ducanović, Bojanić (od 81. Vindžanović), Aleksić, Milošević, Tomičić, Vuković, Dedić (od 69. Dubravac), Milosavljević, Grujić (od 74. Vasilić), Banović.

Sloboda (NG): Rašeta, Starčević (od 80. Novaković), Salkić, Terzin, Selimović, Desnica, Vučen (od 46. Lukač), Kantar, Davidović (od 68. Stupar), Nedimović, Dodig.