U najavi to je bio derbi kola, i bio je, iako su gosti iz Karanovca čini se rutinskom igrom savladali Progres (1:2).

Već na početku meča sastav sa “Šljunkare” pogotkom Štekovića u 10. minutu najavio je da je podno Vlašića došao po tri boda. U nastavku susreta Tomičić je uduplao prednost, da bi Miljan Budić domaćinu samo uspio obezbjediti počasni pogodak. Gosti su ovim četvrtim vezanim trijumfom preuzeli lidersku poziciju sa 12 bodova, dok Progres ostaje na sedam.

PROGRES – KARANOVAC 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Šteković (10), 0:2 Tomičić (61), 1:2 M. Budić (76). Stadion: FK Progres. Gledalaca: 100. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Miran Kolar (oba iz Prijedora) i Živko Marković (Banjaluka). Delegat: Vladimir Lazić (Prijedor). Žuti kartoni: M. Budić, O. Marković (Progres), Grujić, Tomičić (Karanovac).

Progres: M. Marković, Stojanović, O. Marković, Dukić, Glamočić, Vuković, Verić, M. Budić, P. Budić, Prole, Vujančević (od 69. Bunić).

Karanovac: Bijelić, Lukajić, Ducanović, Bojanić, Šteković, Milošević (od 89. Tomašević), Tomičić (od 85. Vasilić), Kopanja, Dedić (od 18. Milaković), Grujić, Vindžanović.