Fudbaleri Karanovca pobjedom nad Laušem (3:1) vratili su se potpuno u igru za prvi mjestom na regionalnom Zapadu, i borbom za drugoligaški status.

Banjalučki derbi nije dobro krenuo po sastav sa „Šljunkare“, jer već u 6. minutu Nikolić je opalio po lopti sa preko 20 metara, a lopta se zakoprcla u rašljama nemoćnog Pupovca.

Do poluvremena Karanovac izjednačava, a to se dogodilo u 26. minutu, kada je nakon kornera najprisebniji Tomičić koji pogađa za 1:1.

U nastavku „blic-krig“ domaćina u samo tri minuta postižu gotovo dva identična pogotka, nakon centaršuteva sa lijeve strane, Aeksićvdva puta matira Moconju za na kraju siguran trijumf 3:1.

KARANOVAC – LAUŠ 3:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Nikolić (6), 1:1 Tomičić (26), 2:1 Aleksić (56), 3:1 Aleksić (59). Stadion: „Šljunkara“. Gledalaca: 100. Sudija: Vladimir Ančić. Pomoćnici: Slaviša Jovanić (oba iz Prnjavora) i Igor Balać (Banjaluka). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Žuti kartoni: Tomičić (Karanovac), Cunjak (Lauš).

Karanovac: Pupavac, Ducanović, Bojanović, Vuković, Tomičić, Aleksić, Anđelić (od 72. Tomašević), Vindžanović (od 43. Dedić), Milosavljević, Grujić (od 82. Vasilić), Šteković.

Lauš: M. Moconja, Đurić, D. Moconja, Cunjak (od 55. Rezniček), Lakić, Dobraš, Jorgić (od 75. Stojičić), Papić, Žutić, Nikolić, Kos.