Karanovac je najprijatnije iznenađenje drugoligaškog Zapada. Pobjednički je prošao i kroz Prnjavor (0:2).

Nakon polovičnog učinka u prva dva kola, dilema je bila koliko ova ekipa Ljubića može. Protivnik za dokazivanje je reklo bi se bio idealan, međutim, umjesto dokazivanja, bodovi su otišli put Karanovca, a gorak okus poraza ostao je u Prnjavoru. U prvih 45 minuta gotovo da nema ništa vrijedno pomena. Stekao se utisak da su gosti čvršći i da bolje stoje terenu, pored blage terenske inicijative, ipak ozbiljnije prilike nisu imali. Ljubić je pak u finišu prvog poluvremena prijetio preko Jagodića i Žiška, ali su njihovi udarci završili pored gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, u 49. minuti Ratković se istakao na golu Ljubića. Šest minuta kasniije nova prilika za goste, ali Ratković ponovo brani. Ipak, u nastavku akcije, gosti nakon kornera stižu do vođstva. U šesnaestercu Ljubića najbolje se snašao Milošević koji dovodi Karanovac u vođstvo 1:0. Uprkos prednosti gosti su nastavili sa čvrstom igrom, dok je Ljubić najbolju priliku imao u 90. minuti kada je Segić izašao sam pred golmana gostiju, ali je Pupovac odbranio. Gosti su pobjedu ovjerili u sudijskoj nadoknadi, nakon brzog kontranapada, Milošević je svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih Ljubić – Karanovac 0:2.

Ovom pobjedom Karanovac je ostao lider na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok će Ljubić priliku za iskupljenje imati za 7 dana, kada će pred domaćom publikom ugostiti Polet iz Broda.

LJUBIĆ – KARANOVAC 0:2 (0:0)

Strijelac: 0:1 Milošević (55), 0:2 Milošević (90) . Stadion: SC”Siniša Peulić”. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Milan Joškić (Prijedor) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Goran Balaban (Banjaluka). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Grahovac, Gajić, Segić, Jagodić, Radaković (Ljubić), Dubravac (Karanovac).

Ljubić: Ratković, Radaković, Kojić, B. Žižak, Jagodić, A. Žižak, Ferhatović (od 57. Segić), Burgić, Grahovac, Jugović (od 57. Subić), Gajić.

Karanovac: Pupovac, Babić, Milošević, Tomičić (od 74. Dedić), Aleksić (od 81. Dubravac), Vuković (od 40. Bojanić), Milosavljević, Grujić, Banović, Đukarić, Šteković.