Iako su odigrali tek drugu pripremnu utakmicu, fudbaleri Borca oduševili su oko 300 gledalaca koliko ih se okupilo na pomoćnom terenu iza sjeverne tribine Gradskog stadiona.

Naime, izabranici Vuleta Trivunovića do nogu su potukli drugoplasirani sastav drugoligaškog ”zapada”, ekipu Slobode iz Novog Grada, ostvarivši više nego ubjedljiv trijumf od čak 7:0. Poraz gostiju mogao je da bude i još teži, obzirom da su ”crveno-plavi” već u 28. minutu imali prednost od 6:0, te da su do isteka prvog poluvremena mogli da postignu još bar tri ili četiri pogotka.

Tri gola bila su djelo povratnika, Petra Kunića, a po jednom su se u strijelce upisali Siniša Radoja, Miloš Đorević i Ivan Delić, a mora se istaći i odlična partija Siniše Dujakovića koji je imao tri asistencije.

U nastavku je Trivunović na teren poslao potpuno drugi tim, a jedino je svih 90 minuta odigrao štoper Branko Ojdanić. Mlađi prvotimci Borca nisu nastavili tamo gdje su njihove starije kolege stale, samo je Miloš Kukić uspio da zatrese mrežu gostiju, pa je na kraju ostalo 7:0.

Treba istaći da u rosteru Banjalučana danas nije bilo Nemanje Vejinovića i Gedeona Guzine koje je stručni štab, zbog lakših povreda, poštedio ovog napora.

Narednu prvojeru Borac će imati u subotu, 18. februara, kada će ugostiti prvoligaša Republike Srpske, Slobodu iz Mrkonjić Grada.

BORAC – SLOBODA (NG) 7:0

Strijelci: 1:0 Kunić (3), 2:0 Kunić (10), 3:0 Radoja (17), 4:0 Đorđević (19), 5:0 Delić (24), 6:0 Kunić (28), 7:0 Kukić (66). Stadion:  Pomoćni teren Gradskog. Gledalaca: 300. Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka).

BORAC: Trkulja, Dujaković, Raspudić, Ojdanić, Puzigaća, Kiso, Radulović, Đorđević, Radoja, Delić, Kunić. Još su igrali: Avdukić, Kondić, Erić, I. Danilović, Burazor, V. Danilović, Zekanović, Lalović, Pejović, Kukić. Trener: Vule Trivunović.

SLOBODA (NG): Krupić, Bajrektarević, Balaban, Tica, Elijazović, Ćulibrk, Kovačević, Žujić, Savanović, Vranešević, Mrkić. Još su igrali: Majkić, Vicković, Babić, Dubajić, Mijić, Pačavra. Trener: Ernest Šabić.