Dva startna poraza u Ligi za prvaka kao da su bila i više nego jasna opomena rukometašima Borca koji su tek nakon toga zaigrali onako kako znaju i kako se od njih i očekivalo. Prvo je ”demolirana” Vogošća (36:21), a nakon samo tri dana deklasiran je i Izviđač – 37:27. Ovih deset golova razlike i te kako mogu da budu značajni jer u slučaju da na kraju imaju isti broj bodova, Banjalučani bi imali prednost u odnosu na ”skaute” koji su u Ljubuškom slavili pobjedu od 28:24.

Prvo poluvrijeme nije nagovještavalo ovakav konačan rasplet, pogotovo kada je kapiten i jedini pivot u ekipi Borca, Đorđe Ćelić, već u trećem minutu, zbog jednog oštrog starta, dobio direktan crveni karton. Ipak, prvih 30 minuta završeno je vođstvom domaćeg tima od 16:14 što je ipak davalo nadu da bi se mogao nadoknaditi zaostatak iz prvog meča.

Međutim, u nastavku utakmice rapsodija, i to ona u ”crveno-plavom”. Ginuli su Banjalučani i bukvalno za svaku loptu, na golu se razbranio Damir Efendić, i prednost domaćina porasla je na šest golova. Ipak, gosti se nisu predavali, konstantno su prijetili, a čini se da je ključni momenat bio između 54. i 56. minuta kada je Borac uspio da se odbrani sa dva igrača manje, a onda i da, preko iloša Lončara postigne pogodak što je značilo i definitivnu predaju Izviđača. U posljednja četiri minuta Borac je lako došao i do svih deset golova prednosti, za veliko oduševljenje oko 500 gledalaca u USD ”Kampus”.

BORAC – IZVIĐAČ 37:27 (16:14)

Dvorana: Univerzitetska u ”Kampusu”. Gledalaca: 500. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (Tuzla). Delegat: Milenko Turudić (Mostar). Sedmerci: Borac 1 (1), Izviđač7 (5). Isključenja: Borac 8 minuta, Izviđač 10 minuta. Diskvalifikacija: Đorđe Ćelić (Borac), u 3. minutu.

Borac: Beširević, Memić 1, Đurđević 2, Hercegovac 2, Daničić 4, Mijatović 1, Kosanović (2 odbrane), Bubić, Efendić (12 odbrana, 2 sedmerca), Nježić 6, Majić 4, Lončar 6 (1), Ćelić, Ćeranić, Unčanin 2, Vukićević 9. Pomoćni trener: Dušan Kresojević.

Izviđač: Ivanković (5 odbrana), Miličević 1, Grgić, Mandić 5, Marković, Čutura 3, Jarak, A. Grbavac 4, Kvesić (2 odbrane), J. Grbavac, Raguž 4 (2), M. Pavlak, Hrstić 6 (3), Rodin 3, Nikolić 1, A. Pavlak. Trener: Zdenko Grbavac.