Košarkaši mrkonjićke Mladosti u trećem kolu Premijer lige BiH pobjedili su Kakanj 78:63. Pobjeda domaćih košarkaša je zaslužena, jer su tokom cijelog meča imali prednost. Gosti su se jedino u 17. minutu meča bili približili na tri poena zaostatka.
Košarkaši Mladosti minut i po prije kraja utakmice imali su prednost od 20 poena (76:56). Gosti su ubjedljiv poraz ublažili zahvaljujući činjenici da je tada trener domaćih Goran Sladojević u igru uveo četvoricu poletaraca, mladih košarkaša koji imaj prvo nastupa za juniorsku ekipu.
Košarkaši Mladosti sjano su otvorili meč i u četvrtom minutu imali predenost od 11 poena razlike (13:2). Tu razliku zadržali su do kraja četvrtine, pa su prvi period igre riješili u svoju korist 29:20. U drugoj četvrtnini nešto bolja igra gostiju, koji su uspijeli da smanje vodstvo Mladosti, pa se na odmor otišlo rezultatom 40:33.
U trećoj četvrtini sjajna partija domaćih košarkaša koji dominiraju pod košem i preciznim šutevima rešetaju koš Kaknja. U poslednjih deset minuta utakmice domaći košarkaši ušli su sa prednosti od 15 poena razlike(60:45). I dobrom igrom prednost minut i po krije kraja povećali na 20 poena razlike (76:56).
Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom i pobjednom svojih košarkaša.
-Poslije neplaniranog poraza u prošlom kolu u Vogošći cijele sedmice smo trenirali u grču i nerovozi. Zbog toga smo se pribojavali utakmice sa Kaknjom koji igra jednu atipičnu i čvrstu igru. Međutim, uspijeli smo zasluženo da pobjedimo, mada je u nekim periodima utakmice bilo anahrije u našoj igri, naročito u napadu. Ono što je važno dobro smo igrali odbranu i ekipu Kaknja nadskakali i zasluženo pobjedili – rekao je Sladojević.
Trener gostiju Benjanin Šabić razočaran je porazom i igrom svojih košarkaša.
-Dosta slabo smo ušli u utakmicu. Odmah od početka je bilo jasno da domaći košarkaši više žele pobjedu. Mi smo samo par minuta pokazali svoje prvo lice, što nije bilo dovoljno za pobjedu. Košarkaši Mladosti dobro su igrali, sigurno više od trideset minuta dominirali su na parketu i zasluženo pobjedili – rekao je Šabić.
U domaćem sastavu Gojko Sudžum postigao je 17, a isto toliko poena kod gostiju postigao je Adnen Arslanagić.
U narednom kolu Mladost je domaćin ekipi Slobode iz Tuzle, a Kakanj Sparsima iz Sarajeva.

(NE)SPORTSKO PONAŠANJE

Košarkaši Kaknja razočarali su mrkonjićku publiku svojim (ne)sportskim ponašanjem. U meč su ušli sa mnogo negativnog naboja. Igrali su dosta „napaljeno“, nerevozno, prljavo…U 31. minutu Haris Curevac pred svojim košem naprosto je raznio Srđana Milanovića. Sudiji Ivanu Miličeviću niša drugo nije prostalo nego da ga pošalje na hlađenje u svlačioncu. Međutim, očito to nije bilo dovoljno Curevcu nego je nastavio sa nestašlucima i u svlačionici.
I na klupi gostiju „sjevalo“ j e na sve strane.Šutirale su se flašice od vode, lupalo po reklamnom panou, reklamama na zidu…Zašto?Košarka je ipak, gospodski sport…Sport za viteško nadmetanje…! Što prije to shvate u Kaknju bolje po njih. Ipak, je to ekipa se velikom reputacijom i sa vrhunskim igračima koji znaju igrati košarku bez nerovoze i negativnog naboja(?!).