Fudbaleri Borca ubjedljivo su savladali Podrinje 4:1 u susretu 14. kola Prve lige Republike Srpske. Na taj način “crveno – plavi” su se gostima revanširali za remi bez golova u prvom krugu šampionata.

Domaći su poveli u 16. minutu nakon prve ozbilje akcije. Ćosić je centrirao s lijeve strane a Kajkut manirom rasnog strelca glavom pogodio za 1:0.

U 38. minutu već je bilo 2:0, Aničić je asistent a strijelac ponovo Kajkut.

Između ta dva gola Borac je imao nekoliko dobrih prilika preko Aničića, Burazora i Kajkuta, a nakon drugog pogotka Burazor je pokušao još jednom, ali se istakao čuvar mreže gostiju Avramović.

Drugo poluvrijeme Borac je otvorio pogotkom koji je postigao Aničić u 47. minutu. Akcija je krenula od Danilovića, preko Žeravice, a asistent je ovaj put bio kapiten Borca Saša Kajkut.

U 52. minutu Dujaković je imao veliku šansu, ali je Avramović uz pomoć stative i prečke sačuvao mrežu.

Dva minuta kasnije Žeravica je oprobao udarac, ali je šutirao tik pored desne stative Avramovićevog gola.

Dvije šanse Borac je imao u 56. minutu. Najprije je Šikanjićev šut Avramović poslao u korner, a kasnije je pokušao Aničić, a ishod je bio isti – Avramović je odbranio i izbio loptu van granica igrališta.

U 60. minutu veliki aplauz dobio je mladi Borčev kadet Marko Kujundžić. On je debitovao u “crveno – plavom” dresu zamijenivši Sinišu Dujakovića. 16-ogodišnji lijevi bek, izdanak je Borčeve škole.

Milan Šikanjić je u 77. minutu ipak uspio da postigne pogodak za 4:0.

Minut kasnije Filip Vujić smanjuje prednost Borca i postavlja konačan rezultat Borac – Podrinje 4:1.

– Zasluženo smo pobjedili u jednoj dobroj utakmici. Podrinje nije došlo da se brani. Možda je rezultat i previsok, ali idemo dalje – kratko je izjavio trener Borca Darko Vojvodić.

Fudbalere Borca već u srijedu od 13.30 časova u Prnjavoru očekuje meč 1/4 finala Kupa Republike Srpske protiv Ljubića.

– Cilj nam je prolazak i sve ćemo dati da prođemo u polufinale. Ljubić je dobra ekipa, igrali smo s njima u pripremnom periodu. Mi smo apsolutni favoriti i moramo proći! Ako ne prođemo neko će snositi sankcije! Mene taj kup zanima, to sam rekao prvog dana kad sam došao – jasan je Vojvodić.

BORAC – PODRINJE 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kajkut (15), 2:0 Kajkut  (38), 3:0 Aničić (47), 4:0 Šikanjić  (77), 4:1  Vujić (78). Stadion: Gradski.  Gledalaca: 200. Sudija: Jovo Karić. Pomoćnici: Strahinja Vuković (oba iz Trebinja) i Đorđe Grubačić (Istočno Sarajevo). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Radiša Vrhovac (Laktaši). Žuti kartoni: Kajkut, Danilović (Borac) Mitrović, J. Arnautović (Podrinje).
Borac (BL):  Savanović, Bajić, Kajkut (od 52. Šikanjić), Ćosić, Dujaković (od 60. Kujundžić), Žeravica (od 82. Reljić), Mojović, Danilović, Burazor, Mazić, Aničić.
Podrinje: Avramović, Zarić, Zekić, Došlo (od 78. J. Arnautović), Vujić, A. Hadžić (od 60. Osmanović), Rakić (od 87. Lupić), Mitrović, Janjić, Furtula, Karjašević.