Bio je to spekakl!  Ova fotografija je nastala, prije više od tri decenije, tačnije ljeta 1986. godine 13. avgusta, kad je OFK Berek 1975 iz Prijedora u šesnaestini finala Kupa Jugoslavije ugostio prvoligaša tuzlansku Slobodu.

Prije ovog duela Berek je izbacio iz takmičenja ljubijski Rudar i banjalučki Borac!

Prema novinskim izvještajima na Berekovom stadionu “Poljana” u Prijedoru bilo je 4.000 gledalaca. Za utakmicu protiv tuzlaka napravljene su, pored postojće i pomoćne montažne tribine, tako da je povećan kapacitet stadiona.

U paklu “Poljana” Sloboda je ipak bila za nijansu bolja i slavila je 3:2.  Poveli su tuzlaci već u 4. minutu golom Krajišnika. Nije se puno čekao odgovor prijedorčana. Igrao se deveti minut kada je Bajić postigao gol za izjednačenje. Ponovo je Krajišnik doveo Slobodu u vodstvo u 14 minutu, da bi stadion eksplodirao u 30. minutu kada je Pekija donio novo izjednačenje! Svoju odličnu partiju Munever Krajišnik krunisao je pogotkom za het-trik u nastavku utakmice, čime je i postavljen konačan rezultat ovog meča. Treba napomenuti da je pravdu u ovom meču dijelio Jozo Mandić iz Zenice.

Za Berek u tom istorijskom meču nastupali su: Duratović, Rizvanović, Marić, Crnalić, Lukić, Pekija, Sarajlić, Bajić (Duračak), Kaltak, Zgonjanin (Zgog), Crljenković.

Berek se tih godina  takmičio u Regionalnoj ligi BiH – zapadna grupa (četvrta liga). Sada je  OFK Berek član Područne lige Prijedor.