U Brčkom je odigrana utakmica između Lokomotive iz Brčkog i Budućnosti iz Pilice, utakmica 27. kola Regionalne lige RS grupa “istok”, završena je pobjedom gostiju rezultatom 2:3.

Gosti su poveli preko Krezovića, izjednačio je Ćumurović, da bi do kraja poluvremena gosti došli u prednosti preko Pajića. U drugom poluvremenu domaći su uspijeli da izjednače preko Simića, da bi konačan rezultat postavio Lazarevića.

Ali, ponovo je bilo suđenje u centru pažnje. Utakmicu je obilježio Darko Radojčić svojim bezezlenim odlukama, pokazao je šta znači pristrasno suđenje, isključivši domaćeg igrača Simića i davajući žute kartoni domaćima kako bi bili oslabljeni u narednom kolu.

Nakon katastrofalnog suđenja i veliku štetu kojoj je napravio Brčanskoj ekipi, veliki arbitar Radojčić se pravda rečenicom,

“Ja nisam ništa vidio, sudio sam 50:50, a doći ćete u goste pa ćete najebati kada vam ja budem sudio”.

Ono što je poznato već neko vrijeme, iz utakmice u utakmicu dobija svoju potvrdu. Bijeljinski sudija Darko Radojičić prvi je na listi suđenja ekipama kojima “gori pod nogama”. Tako već nekoliko godina dobija naredbe, ali i naloge  da utakmice koje treba da rješavaju igrači i jedne i druge ekipe, rješava lično on.

Najsvježiji primjer ovog špijuna svakojakih sportskih radnika jeste utakmica Lokomotiva Brčko i Budućnost iz Pilice.

Iako se nekoliko dana prije utakmice jasno i glasno pričalo da je upravo Radojčiću ispod vrata provučena koverta sa papirnatim sadržajem, te da je na sastanku dogovoreno bez obzira na sve da Budućnsot mora pobjediti u ovom meču.  Da li je to odlika velikih fudbalskih radnika i djelioca pravde?  Da li se tako krči svoj sudijski put i gradi karijera?

Nažalost, Radojičić je samo jedan u nizu onih koji su isplivali iz fudbalskog blata, i kao najbolje ribe, plivaju li plivaju…