Malobrojni gledaoci u Sandićima, skoro nisu imali priliku da vide veći cirkus, u kojoj je u glavnoj ulozi bio golman Ilićke Milan Jović, igrač Tombaka Ljubiša Jović i navijač domaćih.

Sve se desilo na utakmici 26. kola drugoligaškog Istoka odigranoj u Brčkom između Ilićke i Sloge Junajted, koja je završena pobjedom domaćina 2:1.

Domaći su poveli autogolom upravo gostujućeg fudbalera, a gosti su izjednačili preko Aleksandra Pavlovića. Sporan momenat dolazi u 74. minutu kada Bojić pogađa za vodstvo domaćina, a  potom dolazi do fizičkog sukoba između rezervnog golmana Ilićke Milana Jovića i štopera Sloge Ljubiše Jovića.

Glavni sudija na ovom meču bio je dobro poznati Slađan Došlo zajedno sa Nemanjom Vujadinom iz Istočnog Sarajeva i pokazao je obojici po crveni karton, potom je na teren utrčao navijač domaćih i verbalno se skubio sa golmanom Ilićke gdje je nastao opšti haos.  Nije se znalo ko koga udara. Punih 10 minuta trajao je prekid, na kraju utakmica je nastavljena, ali daleko od toga da je bilo i kasnije mirno. Na kraju Brčači su slavili 2:1, ali sigurno je da se očekuje velika kazna i za jedne i za druge.

Biće zanimljivo vidjeti da li će sporni momenti biti zabilježni na kaseti, i kako će reagovati nadležni organi, ali očigledno je da je i drugoligaški Istok davno postao “divlji zapad”.