Utakmica u Tesliću između Proletera i Alfa Modriče bila je po mnogo čemu interesantna. Ubjedljiv trijumf gostiju (0:7) za najteži poraz Proletera u Tesliću, ali i pobjeda koja je modričanima donijela toliko željeni plasman u Prvu ligu Srpske.

Predsjednik kluba Petar Jelić prisustvovao je meču, na kraju je bio zadovoljan viđenim:

-Ovo je bila samo matematička ovjera, svjesni smo bili da smo davno zacrtali svoj put prema vrhu. Mene je u Tesliću oduševilo nešto drugo, a to su „lidersi“, navijači Proletera, koji su svih 90 minuta navijali za svoj tim, a gostima nisu niti jednu zamjerku uputili. Na kraju meča kod rezultata 0:7, pet minuta su skandirali svom timu, isprativši i naše igrače dugotrajnim aplauzom. U vremenima kada su nam stadioni prazni, i u višim rangovima, da ne govorimo u drugoligaškoj konkurenciji, „Lidersi“ su pokazali kako se voli klub! Na svakoj utakmici su sa Proleterom, mogu tek zamisliti kako bi bilo da se bore za bolje pozicije. Ovkve navijače treba podržati, i dati im šansu da budu dio bolje scene fudbala Srpske – poručio je Petar Jelić.