Fudbaleri Jedinstva slavili su na gotovanju u Doboju kod Željezničara (0:4), a sva četiri gola sastav iz Žeravice postigao je u nastavku utakmice.

Seriju je otvorio najbolji igrač gostiju Škorić u 55. minutu, a nastavili su je samo u razmaku od osam minuta Ilić i rezervista Ećimović. Domaćina je dotukao Zekonja u finišu meča.

Ovim trijumfom Jedinstvo je odmah iza vodeće Alfa Modriče, sa dva boda zaostatka, koliko ima i Mladost.

S druge strane Željo je uz BSK zakovan za dno drugoligaškog Zapada, i na proljeće mu predstoji grčevita borba za opstankom.

ŽELJEZNIČAR – JEDINSTVO 0:4 (0:0)

Strijelci: 0:1 Škorić (55), 0:2 Ilić (59), 0:3 Ećimović (63), 0:4 Zekonja (84). Stadion: “15. april”. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Aleksić. Pomoćnici: Željko Vukić (oba iz Banjaluke) i Milan Topić (Čelinac). Delegat: Slavoljub Žujić (Srbac). Kontrolor: Stojan Stefanović (Modriča). Žuti kartoni: Mitrović, Vasilić, Marković (Željezničar), Huskić (Jedinstvo). Crveni karton: Slađan Stjepanović (Željezničar) u 55. minutu.

Željezničar: D. Stjepanović, Cvijanović, Mitrović, S. Stjepanović, Ćurčić, Vasilić, Todorović, Čakarević, Popović (od 46. Marković), Subašić (od 85. Diša), Blagojević (od 75. Jovanović).

Jedinstvo: Đakušić, Kovačević, Nedić, Ilić, Škorić, Dujaković, Z. Sadiković (od 46. S. Sadiković), Zekonja, Huskić, Vučić (od 46. Ećimović), Lazić (od 68. Dabić.