U Brčkom u 13. kolu Druge lige RS grupa “istok” sastali su se domaće Jedinstvo i Velež iz Nevesinja. Na kraju rezultat je glasio 1:3 za gostujuću ekipu, ali mnogo tužne priče ima ovdje. Krenimo redom!

Velež je izašao na zagrijavanje pola sata prije utakmice, a Jedinstva nije bilo na zagrijavanju, jer domaći igrači nisu htijeli da izađu na teren zbog ne isplaćenih dugova od strane Uprave kluba sa predsjednikom Miloradom Živkovićem. Utakmica je kasnila 15. minuta, na kraju su djeca Jedinstva ,odnosno mladi fudbaleri morali da odigraju utakmicu za domaći tim.

Na golu je bio Vukadinović, u odbrani su bili trojica mladih igrača koji nemaju još ni 17 godina, na desnom beku bio je Mirzet Buljubašić, u napadu Danijel Ilić momak 2001. godište koji je inače golman, te povređeni Mirko Vasić koji je inače rođen 1975. godine.

Milovan Novaković, Mile Teodorović, Mersudin Čišija i Žikica Božić su sjeli na tribine i posmatrali utakmicu, dok Duško Stajić i Neven Marković nisu željeli da dođu na utakmicu zbog ne isplaćenih dugova. Dovoljna činjenica govori da je domaćih igrača bilo svega jedanaest.

U toku prvog poluvremena na tribinama je došlo do svađe oko ne isplaćenih dugova gdje je navijač Jedinstva psovao upravu kluba, ali na kraju se ipak sve smirilo. Na poluvremenu Velež je vodio 0:2, zatim je sportski direktor Jedinstva Damir Huseljić pokušao da nagovori trojicu fudbalera da se raspreme kako bi pokušali da dođu do povoljnog rezultata protiv Nevesinjaca, međutim oni su to odbili. Na kraju utakmica je završena rezultatom 1:3 za goste. A pomenuta četvorica koji su sjedili na tribinama poručili su ovako “Mi vam u Gacko nećemo ići u koliko do srijede ne isplatite sve”. Tužna strana nekada prvoligaša iz Brčkog, koji se nalazi u zoni ispadanja. Ostaje da se vidi da li će u narednom kolu otputovati u Gacko na utakmicu protiv Mladosti.

Postavlja se samo jedno pitanje, da li je vrijeme da gospodin Živković napusti kormilo Jedinstva? Dokle će više da laže igrače sa strane i ne isplaćuje im dugove jer ovo nije prvi put da se ovako dešava u Jedinstvu iz Brčkog!