Fudbaleri Jedinstva u 11. kolu druge lige RS grupa “Istok” savladali su Ilićku 01 Brčko rezultatom 1:0. Pred oko 300 gledalaca viđena je jedna lijepa fudbalska predstava, prava prvenstvena utakmica, sa dosta duela i puno trčanja. Domaći su odlično ušli u susret, propustili su nekoliko sjajnih prilika, ali gola nije bilo. Prva velika šansa za Jedinsvo dolazi u 10. minuti kada golman gostiju Jović griješi u dodavanju, a Novaković sa 17 metara šutira pored gola, do nove šanse čekalo se u 28. minuti kada je Novaković proigrao u prostor Marinkovića koji je fantastično šutirao ali je prečka spasila goste. Do kraja poluvremena Jedinstvo je konstantno napadalo, dok Ilićka nije opasnije uspijela da zaprijeti Vukadinoviću. Nastavak utakmice donio je mnogo uzbuđenja, Jedinstvo je držalo incijativu, dok Ilićka se više obazirala na kontranapade. Pokušavali su za domaće Novaković, Drakul i Teodorović, ali golman Jović je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u ovom gradu. Ipak, Jedinstvo je na kraju uspijelo da dođe do gola, u nadoknadi vremena, u šesnaestercu je oboren Marinković, a glavni sudija Ikonić pokazuje na kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Teodorović i pogodio za veliku pobjedu Jedinstva od 1:0 čime su pobjegli sa dna tabele. U narednom kolu Jedinstvo gostuje kod lidera šampionata, dok Ilićku očekuje još jedna velika utakmica protiv Famosa Istočne Ilidže.

JEDINSTVO (BČ) – ILIĆKA 01 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Teodorović (90+1, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Ikonić. Pomoćnici: Vasilije Milošević i Bojan Makarić (sv iz Bijeljine). Žuti kartoni: Mitrović (Jedinstvo), Zimonjić  i Marković (Ilićka).

Jedinstvo (Bč): Vukadinović, Drakul, Čišija Vasić (od 86. Gnjatić), Lukić, Teodorović, Novaković, Marinković, Mitrović, Stajić (od 82. Baljak), Božić.

Ilićka 01: Jović, Bojić, Bošković, N. Marković, N. Mišković (od 46. Grubešić), Trujić, Arsić, D. Marković, Zimonjić (od 46. Krajišnik), M. Mišković, B. Marković.