Teže nego očekivano Laktaši su na svom terenu savladali Ljubić minimalnim rezultatom. U prvom poluvremenu domaći su imali terensku nadmoć, a najbliže golu bio je Ozren Savić u 5. i 33. minuti. Ipak najbolju priliku u prvih 45 minuta bilježe gosti. Igrala se sudijska nadoknada kada je šut Srđana Kovačevića čudesno zaustavio Đurađ Lakić.

Laktaši pritišću i u drugom poluvremenu, a do gola stižu u četvrtom minutu nastavka. Prvo je Ozren Savić iznudio jedanaesterac, da bi prednost svom timu s bijele tačke donio Stefan Savić. Mogli su domaći riješiti sve dileme u 70. minuti, u odličnoj situaciji je Slađan Lekić koji ne uspijeva matirati Mrkobradu, zbog čega je susret do posljednjeg zvižduka ostao neizvjestan. Dosta teška utakmica danas, sa puno grešaka na obe strane, u kojoj su se bolje snašli fudbaleri Laktaša, koji sa nova tri boda nastavljaju disati za vrat vodećoj Alfi.

LAKTAŠI – LJUBIĆ 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 S. Savić (49, penal). Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Dario Antić (Modriča). Pomoćnici: Slađan Lazarević (Petrovo) i Mirko Mirić (Šamac). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Željko Radusin (Banjaluka). Žuti kartoni: Banjac, Šavija (Laktaši), Žerebni, Ćirković, A. Žižak, Todorović, Prodanović (Ljubić).

Laktaši: Lakić, Telić, Šipovac (od 77. Popović), Trninić, Šavija, Radetić (od 46. Lekić), O. Savić (od 60. Matić), Bursać, Banjac, S. Savić, Keleman.

Laktaši: Mrkobrada, Kovačević, Prodanović, Ćirković (od 63. Todorić), Simić (od 46. Mušinović), Segić (od 77. Kuzmanović), A. Žižak, Ančić, Branković, Žerebni, B. Žižak.