Fudbaleri Krupe ostvarili su tešku, ali zasluženu pobjedu u derbiju začelja, savladavši sa minimalnih 1:0 ekipu Tuzla sitija. Strijelac jedinog pogotka bio je Siniša Babić koji je na taj način svom klubu produžio nadu u opstanak u premijerligaškom društvu.

Mimo očekivanja gosti iz Tuzle bolje su otvorili susret i u prvih desetak minuta su zaprijetili u nekoliko navrata. Tek tada se i Krupa budi i preko Brtana i Milanovića stvara dvije šanse, ali bez veće opasnosti za mrežu Nevresa Fejzića.

Prvu pravu priliku imali su gosti u 15. minutu ali je Vojo Ubiparip propustio da sa 12 metara kruniše sjajnu povratnu loptu Nemanje Zlatkovića.

Potom slijedi period igre na sredini terena, a prva naredna prilika viđena je u 29. minutu kada Miloš Karišik topovski šutira sa petnaestak metara, ali lopta ispred praznog gola pogađa Jovu Kojića u glavu i odbija se u polje. U nastavku akcije korner za Krupu, Slobodan Milanović na drugoj stativi pronalazi Karišika čiji poluvolej sa samo četiri metra fenomenalno zaustavlja Fejzić.

Do kraja poluvremena bilježimo dva pokušaja Zlatkovića, te još jedan Karišika, ali bez promjene rezultata.

Nastavak je započeo stopostotnom prilikom ”rezerviste” Almira Aganspahića koji, nakon kombinacije Saše Nikodijevića i Đure Zeca, sa samo četiri metra pogađa stativu.

Dva minuta kasnije Nermin Crnkić prolazi po desnoj strani, ulazi u šesnaesterac Krupe, šutira, a lopta, nakon što je okrznula jednog odbrambenog igrača, završava na stativi.

Onda je ponovo uslijedio period nešto mirnije igre, a odluka je pala u 73. minutu. Ponovo je korner izveo Milanović, Karišik glavom spustio loptu za Sinišu Babića koji u svom prvom kontaktu sa loptom šutira i kroz šumu nogu pogađa donji desni ugao. Ovom golu ”kumovala” je i loša intervencija Fejzića koji je loptu već imao u rukama, ali mu se ona izmigoljila i otkotrljala u gol.

U samom finišu umalo incident i opšta tuča na terenu. Naime, Milanović je, zbog grča u nozi, izbacio loptu u aut. Nakon što mu je ukazana pomoć, igrači Krupe su očekivali da im rival vrati loptu, no Tuzla siti je organizovao brz napad i preko Zlatkovića su imali odličnu šansu za izjednačenje. Bio je to signal da se svi igrači nađu ”u klinču”, što je kardinalno loši Sabrija Topalović riješio sa nekoliko žutih kartona, i to uglavnom rezervnim igračima Krupe.

Nakon posljednjeg zvižduka, prilikom izlaska igrača sa terena, ponovo je došlo do gužve, morala je da interveniše i policija, ali se sve završilo bez težeg incidenta.

KRUPA – TUZLA SITI 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Babić (73). Stadion: Krupe. Gledalaca: 400. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica) – 5. Pomoćnici: Almir Huskić (Bugojno) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Esnaf Buza (Kakanj). Žuti kartoni:  Dujaković, Karišik, Mandić, Ilić (Krupa), Bevab, Sesar, Crnkić, Murga (Tuzla siti).

Igrač utakmice: Siniša Babić (Krupa) – 7.

KRUPA: Marković 6,5, Karišik 7, Makitan 6, Dujaković 7, Puzigaća 6,5, Palić 5,5 (46. Aganspahić 6), Nikodijević 6, Brtan 6, Milanović 6,5, Mandić 6,5, Zec 6 (70. Babić 7). Trener: Slobodan Starčević.

TUZLA SITI: Fejzić 6, Efendić 6,5, Crnkić 6,5 (77. Murga -), Stojčev 5,5 (60. Mitrović 6), Kojić 6,5, Brekalo 6, Bevab 6, Hasanović 5,5 (64. Širanović -), Ubiparip 6, Sesar 6, Zlatković 6,5. Trener: Mirza Varešanović.