U derbiju regionalnog Zapada Dubrave su pobijedile Progres sa 2:0.O va utakmica nije opravdala epitet derbija, jer igrao je samo jedan rival, domaćin! Gosti iz Kneževa mogu biti  zadovoljni da se kući vraćaju samo sa dva gola u mreži. Igrao se  33. minut  kada su Dubrave došle do prednosti preko  Emilka Jankovića, koji je  sa 40-ak metara poslao projektil,  lopta je završila pod samom prečkom golmana Markovića za 1:0. Da ekipa Siniše Đurića ima kvalitet vidjelo se u  41 minutu, kada je Nemanja Gavrić prošao po desnoj strani, centrirao i pronašao na drugoj stativi Slavišu Vukajlovića koji  glavom vraća na   peterac, gdje bio Nebojša Radosavac koji zakucava loptu u mrežu.

Mogli su domaćini i do ubjedljivije  prednosti  da su bili malo precizniji Srđan Berić, Dario Glišić, Slaviša Vukajlović.  Gosti nisu uputili   ni jedana udarac ka golu Dubrava  u prvom  poluvremenu. Najbolju priliku u nastavku imali su fubaleri Dubrava kada je Slaviša Vukajlović izašao jedan na jedan  sa Markovićem, koji je fantastično reagovao.

DUBRAVE – PROGRES 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Janković (33), 2:0 Radosavac (41).  Stadion: FK “Dubrave”. Gledalaca: 150. Sudija: Ljubiša Kuvalja (Srbac). Pomoćnici: Bojan Stojković (Srbac) i Mirko Vojvodić (Prnjavor). Delegat: Saša  Adamović (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Kisin, Railić, Pilipović (Dubrave), Aleksić, Vuković, Marković, Filipović, Vučić, Đukarić (Progres).

Dubrave: Mrkobrada, Radosavac, Janković, Demo, Gavrić, Berić  (od 90. Ališić), Glišić (od 64.Zorić), Railić, Pilipović, Vukajlović  (od 82.Crljenković), Kisin.

Progres: Marković, Stojanović (od 47. Đukarić), O. Marković, Dukić, Vučić, Vuković, P. Budić, M. Budić, Ljuboja, Aleksić, Filipović (od 62. S. Budić).