Lider Prve lige Republike Srpske došao je do prve proljećne pobjede!

Nakon remija u Istočnom Sarajevu, izabranici trenera Zlatka Jelisavca sav bijes iskalili su na Slogi koja za Doboj odlazi za četiri lopte u mreži!

„Zeleno – crni“ bili su dominantni tokom svih 90 minuta igre, a dva igrača obilježili su po poluvrijeme. U prvom je blistao Demir Jakupović koji je mrežu Matovića pogodio u 20. minutu za vodstvo, i na samom kraju poluvremena za miran odlazak u svlačionicu.

U nastavu meča razgoropadio se Aleksandar Vojinović koji je projektilima u 60. i 72. minutu postavio konačan rezultat ovog meča, Rudar Prijedor – Sloga Doboj 4:0.

Prvoligaš iz grada na Sani nastavlja trku sa Zvijezdom, a sada nakon 18. kola imaju po 41 bod, a već za sedam dana očekuje nas veliki derbi, kada će u Prijedoru gostovati prvoligaš iz Etno Sela Stanišići….

RUDAR PRIJEDOR – SLOGA (D) 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jakupović (20), 2:0 Jakupović (45), 3:0 Vojinović (60), 4:0 Vojinović (72) Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Milan Docić. Pomoćnici: Željko Dragojević i Siniša Ivančević (svi iz Banjaluke). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti karton: Hadžimujić (Sloga)

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Jakupović, Lolić, Šakić (od 75. Ćatić), Kukić (od 67. Jaćimović), Vojinović, Pekija, Pecelj, Marić, Dekić, Davidović.

Sloga (D): Matović, Janković, Andrić, Hadžimujić (od 65. Aličić), Lazić, Drakul, Kojić (od 46. Lukić), Gavrić (od 56. Subašić), Ivešić, Radovanović, Ristić.