Poslednju provjeru na pripremama u Antaliji fudbaleri Radniku imali su u susretu sa Karpatima iz Ljvova, poslednjeplasiranom ekipom ukrajinskog šampionata. Utakmica je završena, onako kako je i počela, bez golova 0:0.

Trener Nebojša Milošević je za susret sa Ukrajincima izveo sastav u formaciji 3-5-2, što je novina u nastupima Radnika, ali ni ovaj raspored igrača na terenu nije pomogao da se neko od igrača našeg kluba upiše u listu strijelaca u Antaliji.

Prvu ozbiljniju akciju viđena je u 13. minutu, kada je posle dobre akcije na desnoj strani lopta došla na desno krilo odakle je Ostojić šutirao kraj gola, iako bi centaršut bio bolje rješenje u toj situaciji. Karpati su uzvratili u 20. minutu kada je jedan od igrača sredine terena dobro, ali neprecizno šutirao nakon što je lopta posle kornera izbačena iz kaznenog prostora Radnika.

Radnik je ponovo zaprijetio u 34. minutu, kada Đurić loše šutira nakon centaršuta Ostojića, da bi mu na isti način uzvratio Malaševski dva minuta kasnije.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu su imali igrači Karpata koji su u 38. minutu organizovali brz kontranapad, igrači sredine terena Radnika su ostali na polovini protivnika, ali je Karpenko loše završio akciju. U poslednjem napadu u prvom poluvremenu Obradović i Zeljković su dobro kombinovali na desnoj strani, uslijedio je centaršut Zeljkovića, ali se Ademović nije najbolje snašao prilikom prijema lopte, pa je prilika Radnika propala.

U drugom poluvremenu nije bilo zanimljivijih dešavanja do 64. minuta kada posle brzih i preciznih odigravanja Verebnij šutira sa oko 20 metara preko gola.

Najbolju priliku na utakmici su imali Karpati u 70. minutu. Arnautović je odigrao loš pas prema Stojanoviću na sredini terena, do lopte su došli fudbaleri Karpata, odmah su uposlili najisturenijeg Čačuu, čiji odličan udarac je Lučić teškom mukom uspio odbraniti.

Radnik je u drugom poluvremenu uspio ozbiljnije zaprijetiti golu Ukrajinaca tek dva puta. Prvo je u 70. minutu udarcem sa 18 metara pokušao Okić koji se za priliku sam izborio, ali mu je šut izblokiran, a drugu priliku je imao Obradović u 78. minutu nakon što je centaršut sa desne strane po prvi put na meču uspio doći do našeg napadača. Nažalost, Obradović je za kojih pola metra bio neprecizan.

Fudbaleri Radnika su u nedjelju vraćaju u Bijeljinu, a do početka prvenstva ih očekuje prijateljska utakmica protiv Mačve iz Šapca, kao generalna proba pred početak jesenjeg dijela sezone.

RADNIK – KARPATI 0:0

Radnik: Lučić, Zeljković, Kosorić, Bajić, Franić, Ostojić, Beširović, Stojanović, Đurić, Obradović, Ademović, a igrali su još i Vasić, Okić, Šerbečić i Arnautović.

Karpati: Siljecki, Senica, Vizdrik, Lebedenko, Stasišin, Toločko, Malaševski, Lebedij, Salamaha, Bogač, Karpenko, a od 46. minuta su igrali još i Pidkivka, Zubejko, Lobaj, Marković, Verebnij, Čačua, Zajkin, Grisjo i Homčenko.