U Brčkom je odigrana utakmica 29. kola Regionalne lige RS grupa “istok”, a u derbiju začelja sastali su se domaća Lokomotiva i ekipa Rudar iz Ugljevika, koja je doputovala u Brčko sa deset igrača. Utakmica je dobro počela za “lokose”, jer je već u  prvoj minuti odlična lopta Balorde u prostor za Đukanovića koji je pospremio loptu u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0. Nakon toga nastavio se pritisak Brčaka i to im se isplatilo u 24. minuti kada Đukanović dodaje do Dragičevića koji je prošao kapitena gostiju i pogodio za vodstvo domaćih od 2:0. U 35. minuti nakon kontre Ugljevičana, pogodak postiže Stevanović i smanjuje na 2:1, to je bio rezultat prvog poluvremena, a do kraja prvog dijela igre kapitena gostiju Drago Bojić je morao da napusti igru zbog povrede.

Rudar je u drugom dijelu igre ušao sa devet fudbalera i ništa im drugo nije preostalo nego da se pokušaju odbraniti od napada domaćin. Lokomotiva je čvrsto ušla i u drugom poluvremenu, najbolje šanse su bile preko Simikića, Simića i Đukanovića koji je veoma dobro šutirao, ali njegov pokušaj odbranio je golman gostiju. Sporni momenat desio se u 69. minuti kada je signalizirana nedozvoljena pozicija, a igrača gostiju Stevanović je namjerno napucao pomoćnog sudiju Obradovića, da bi mu glavni sudija Jeremić pokazao put u svlačionicu. “Lokosi” su nastavili da napadaju, a potom je trener gostiju naredio dvojici fudbalera da se “navodno povrede”, kako bi se utakmica prekinula, što su oni na kraju i učinili. Gosti su morali da napuste teren, a sudija da prekine meč pri rezultatu 2:1 za Lokomotivu.

Još jedna tužna scena na terenima Srpske. Blamaža i prevara, za sve one koji su bili na stadionu u Brčkom. Fer-plej je davno umro na ovim prostorima, i ako takmičarki organi FSRS nešto hitno ne preuzmu, ovo će postati učestala pojava na terenim….

LOKOMOTIVA – RUDAR UGLJEVIK (PREKID U 75. MINUTU KOD REZULTATA 2:1)

Strijelci: 1:0 Đukanović (1), 2:0 Dragičević (24), 2:1 Stevanović (35). Stadion: FK Lokomotiva. Gledalaca: 100. Sudija: Jeremić Vladan (Zvornik). Pomoćnici: Bojan Makarić (Bijeljina) i Dejan Obradović (Zvornik). Delegat: Jovica Mitrović (Ugljevik). Žuti kartoni: Simić, Simikić, Kevrić (Lokomotiva), Tomić (Rudar). Crveni karton: Boro Stevanović (Rudar) u 69. minutu.

Lokomotiva: Radovanović, Simikić, Stojanović, Dragičević, Petrović, Simić, Đukanović, Kevrić, Balorda, Kakuća, Pavić ( od 46. Ilišković).

Rudar: Vuković, Mitrović, Lujanović, Jovičić, Josipović, Bojić, Stevanović, Tomić, Cvijić, Purić.