Sjajna fudbalska predstava u Krupi na Vrbasu završena je najrealnijim ishodom, remijnem, 1:1, a činjenica je da oba sastava mogu da žale za ostatkom plijena.. Izaranici trenera Slobdodana Starčevića tako i dalje ostaju u igri za međunarodnom scenom, naravno pod uslovom da Široki Brijeg ne osvoji Kup BiH, čime bi četveroplasirani tim Premijer lige BiH ostao bez Evrope.

Počelo je dobrom prilikom ”plemića” već u četvrtom minutu. Odličan prodor Tonija Jovića po lijevoj strani, pokušaj Nemanje Bilbije je izblokiran, a potom šut Tomislava Tomića sa nekih sedam metara sjajno brani Jovan Kutić.

Devet minuta kasnije brz napad domaćina, Ajdin Redžić odlično koristi nesporazum gostujuće odbrane i dolazi do lopte na 27-28 metara od gola Zrinjskog ali ga tu ruši Kenan Pirić i za to dobija samo žuti karton iako je bio daleko od svog kaznenaog prostora.

Bolju igru Mostarci krunišu u 27. minutu kada griješi Dragan Vuković pa Tonči Kukoč ostaje sam i strahovitim šutem sa preko 30 metara šalje loptu ispod same prečke slabo postavljenog Kutića.

Drugo poluvrijeme počelo je žestokim napadima Krupe koja već u 50. minutu propušta veliku šansu za izjednačenje. Irfan Jašarević prošao je po lijevoj strani, poslao loptu na drugu strane odakle je Uroš Mirković vraća za Nikolu Dujakovića koji iz idealne pozicije, sa samo 7-8 metara šutira visko preko gola.

Ipak, samo dva minuta kasnije na novom semaforu koji je u ovom meču imao svoju premijeru, stajalo je 1:1. Velika gužva u šesnaestercu Zrinjskog, nekoliko fudbalera Krupe pokušavalo je da šutira, dok odbrana ”plemića” nikako nije uspijevala da raščisti situaciju. Na kraju, iako na zemlji, leđima okrenut golu protivnika, najboljis trijelac Krupljana, Elvir Koljić, uspijeva da je pošalje kroz noge Pirića, u mrežu Zrinjskog.

Potom gosti preuzimaju inicijativu pa u 57. i 66. minutu bilježimo dvije izgledne prilike za njih, obje u režiji Tomislava Tomića. U prvoj prilici njegov šut iz dobre pozicije odlazi pored gola, dok u drugoj nije imao saradnju saigrača koji mu nisu ispratili veoma upotrebljiv centaršut.

U 73. minutu Nemanja Bilbija šutira iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara ali je na sreću domaćih pristalica lopta otišla možda centimetar ili dva pored stative.

Do kraja meča Zirnjski je nešto agilniji, dok Krupa pokušava preko rijetkih kontranapada ali se rezultat više nije mijenjao.

KRUPA – ZRINJSKI 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kukoč (27), 1:1 Koljić (52). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.000. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Elvis Prošić (Cazin). Delegat: Dubravko Mišković (Livno).  Žuti kartoni: Milutinović, Jašarević (Krupa), Pirić, Jamak, Graovac, Jakovljević, Mešanović (Zrinjski).

KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić (75. Perić), Ljubenović, Dujaković (83. Milanović), Vuković, Milutinović, Vukotić, Aleksić, Mirković (62). Trener: Slobodan Starčević.

ZRINJSKI: Pirić, Graovac (90. Mešanović), Tomić, Barić, Jović (69. Kobiljar), Lučić, Jamak, Petrak, Jakovljević, Kukoč (60. Filipović), Bilbija. Trener: Blaž Slišković.

Igrač utakmice: Aleksandar Vukotić (Krupa).