Košarkaši ekipe Student Igokee pobjednici su 25-og Kupa Republike Srpske u košaraci!

Oni su u Mrkonjić Gradu pobijedili domaću Mladost 94:84. Nakon četiri četvrtine, utakmica je završena 72:72. U produžetku od pet minuta gosti iz Aleksandrovca su se bolje snaši i zasluženo osvojili pobjednički pehar.

Domaći košarkaši svojom igrom razočarali su oko hiljadu gledalaca u sportskoj dvorani. Neki su još jednom pokazali da ne zaslužuju da nose dres Mladosti. Propisno su se obrukali u igri  sa „dječim vrtićem“ iz Aleksandrovca.

Pitanje pobjednika rješeno je na u poslednjih dvadesetak sekundi utakmice kada su gosti uspijeli da poravanaju rezultat. Naime, 13 sekundi prije kraja Aljoše Jankovića uspijeva da izjednači rezultat na 72:72. U produžetku smirenija i preciznija igra gostiju. Dva minuta i dvadeset sekundi prije kraja imaju prenost od deset poena(82:72),

Domaći košarkaši su pokušali ishitrenim šutevima da promjene rezultat, ali osim ubjedljivog poraza ništa drugo nisu uspijeli da urade.

Inače, u prvoj četvrtini, koja je zavaršena rezultatom 15:15 viđena je ravnopravna igra. U drugoj četvrtini odlična igra domaćih košarkaša, koji taj period igre rješavaju u svoju korist 24:14, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 39:29.

U trećoj četvrtini gosti se vraćaju u utakmicu, jer su taj period igre dobili  su 25:17. Gosti tri minuta prije kraja prvi put dolaze u vodstvo(57:59) i nagovještavaju neizvjesnu završnicu. Ipak, domaći košarakaši 1,27 minuta prije kraja imaju prednost 71:67, i sa nakoliko početničkih grešaka dozvoljavaju izabranicima Žarka Milakovića da se stignu do izjednačenja.

Trener gostiju Žarako Milaković sijao je od sreće, prezadovoljan je igrom svoje ekipe i osvajanjem pobjedničkog pehara.

– Kup je naš! Čestitam momcima na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi. Ovo nama je prvo seniorsko finale i prvi pehar. Mi odrastamo, sazrijevamo i to ide u dobrom smjeru. Čestitam Mladosti na dobroj košarkaškoj predstavi – rekao je Milaković.

Trener Mladosti Goran Sldojević razočaran je igrom svoje ekipe i porazom.

– Ja sam u najavi rekao da se radi o jednoj dobroj, mladoj i poletnoj ekipi. Gosti su igrali jednu sporu, pametnu igru i uvukli su nas u njihov ritam. Ilić, Janković i Nikolić pogodili su nekoliko otvorenih šuteva. Sreća prati hrabre, a mi nismo znali da iskoristimo prednost koju smo imali i od deset poena. Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi i osvojenom peharu.Nama ostaje da analizirano našu blijedu igru – rekao je Sladojević.

U pobjedničkom sastavu Dalibor Ilić postigao je 24, dok je u domaćem sastavu Nikola Kočević postigao 24 poena.

Kapiten Aljoša Janković pobjednički pehar je primio iz ruku ministrice porodice, omladine i sporta Jasmine Davidović. Meču su prisustovale brojne zvanice, a prije početka utakmice zlatnu plaketu Košarkaškog seveza RS za doprinos razvoju košarke dobio je Zoran Tegeltija, nekadašnji predsjednik KK RS i KS BiH.