Gradski derbi između BSK-a i Naprijeda opravdao očekivanja ali na žalost oba kluba, derbi tek Područne lige. Ne tako davno, drugoligaški, a jedno vrijeme u najavi i prvoligaški…..

Prvih 15 minuta proteklo je u ispitivanju snaga, a onda domaćin polako počinje da preuzima inicijativu što je krunisao sa dva pogotka do poluvremena. U 36. minutu Grujić gađa Miloševića na drugoj stativi koji majstorski glavom vraća loptu u kontra ugao, a pogodak je na gol liniji potvrdio Simić za vodstvo domaćina.

Samo četiri minuta kasnije BSK je poveo sa 2:0. Radaković je u kaznenom prostoru oborio Miloševića, a siguran realizator sa 11 metara bio je iskusni Aleksić. U nastavku meča grešku odbrambenog igrača BSK-a koristi mladi Nikola Ševarika i vraća nadu za Naprijed. Već nakon pet minuta Ševarika je opet bio u izglednoj prilici, ali Ljubojević brani njegov šut.

Domaćin je poslije toga imao 2-3 izglede šanse kada je Milošević bio oči u oči sa golmanom Naprijeda ali je bio neprecizan. Ipak u 90. minutu akciju Milošević – Grujić završava ovaj drugi za konačan rezultat 3:1. Zaslužena pobjeda domaćina uz konstataciju da je meč pratilo oko 200 gledalaca na “Čairama”, što je možda i nagovještaj nekih boljih banjalučkih fudbalskih dana.

BSK je na drugoj poziciji sa 19 bodova, dok je Naprijed peti sa 15.

BSK – NAPRIJED 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Simić (36), 2:0 Aleksić (40, penal), 2:1 Ševarika (53), 3:1 Grujić (90). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 200. Sudija: Ognjen Valjić. Pomoćnici: Milan Dujaković i Tomislav Gračanin (svi iz Banjaluke). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Žuti kartoni: Aleksić, Simić (BSK), Gvero (Naprijed). Crveni karton: Branko Udovčić (Naprijed).

BSK: Ljubojević, Jokić, Dubočanin, Trninić, Kojadinović, Milošević (od 90. Svitlica), Velaja (od 90. Šućur), Aleksić (od 61. Gatarić), Damjanović (od 69. Trivić), Grujić (od 90. Milovanović), Simić.

Naprijed: Drinić, Kostrešević (od 78. Jorgić), Jarić, Jotanović, Radaković, Bojinović, Gvero, Ševarika, Lukajić, Ćubić (od 64. Glamočić), Udovčić.