Zvijezda je teže nego što se očekivalo savladala Napredak iz Donjeg Šepka (1:0) u meču 18. kola Prve lige RS. Duel drugoplasirane ekipe i pretendenta za titulom, te „fenjeraša“, donio je neočekivano ravnopravan dvoboj, u kojem je domaćin slavio, ali moglo je sve otići i na drugu stranu.

Jedini pogodak vrijedan tri boda postigao je Miljan Govedarica, koji se tako pokazao kao prava investicija, jer je pogodio i u Doboju, a evo i sada za tri boda, a gol je postigao u 19. minutu.

Malo ko je tada očekivao da će ovaj duel tako i završiti, a strah u redove domaćina uvukao se u 74. minutu kada je „pocrvenio“ nervozni Damjan Krajišnik. Ipak, domaćin je uspio da odbrani tri boda, i tako u pobjedničkom raspoloženju ide na noge lideru u Prijedor, a s druge strane Napredak se pokazao kao veoma čvrsta ekipa, koja ima „glavu i rep“ i biće sasvim ravnopravan takmac sa ostatkom ekipa koje će se boriti za opstanak u društvu najboljih….

ZVIJEZDA 09 – NAPREDAK 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Govedarica (19). Stadion: u Etno Selu Stanišići. Gledalaca: 100. Sudija: Stojan Vukota (Gradiška). Pomoćnici: Tomislav Gračanin (Banjaluka) i Branimir Đermanović (Čelinac). Delegat: Gradimir Stojanović (Foča). Kontrolor: Zoran Taborin (Zvornik). Žuti kartoni: Zlatković (Zvijezda 09), Sladoje, Mitrović (Napredak). Crveni karton: Damjan Krajišnik (Zvijezda 09) u 74. minutu.

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Guzijan, Arnautović, Mahmutović (od 73. Zlatković), Krajišnik, Makarić, Govedarica, Filipović, Tripković (od 90. Asentić), Mazić.

Napredak: Arnautović, Biberdžić (od 46. Matić), Trifković, Zarić, Sladoje, Jevtić, Zekić, Mitrović, Milošević, Marić (od 62. Jovanović), Mijailović (od 76. Stojanović).