Dubrave nisu imale milosti prema “fenjerašu” iz Doboja u okviru 21. kola na drugoligaškom Zapadu. Na kraju ubjedljiv trijumf izabranika Stojana Timarca nad Željezničarom od 7:1!

Već nakon pola sata igre bilo je jasno ko se pita u ovom susretu, jer golovima Jankovića i Nemanje Gavrića (2), bilo je 0:3. Uspio je Subašić pogoditi mrežu Vasića, i to je bilo sve od Želje u ovom meču, a het -trik do poluvremena postiže sjajni Gavrić. Rezultat bi bio još ubjedljiviji da je Vukajlović pogodio kazneni udarac u 35. minutu.

U nastavku nešto mirnija utakmica, sve do finiša kada gosti za 6 minuta u rasponu od 81. do 87. postižu još tri pogotka, preko Vukajlovića, Milakovića i Kisina. Dubrave su ovom trijumfom izbile na petu poziciju sa 35 bodova, dok je Željezničar već odavno mislima na regionalnom “Centru”, jer je ubjedljivo posljednji sa samo osam bodova.

ŽELJEZNIČAR  – DUBRAVE 1:7 (1:4)

Strijelci: 0:1 Janković (12), 0:2 N. Gavrić (15), 0:3 N. Gavrić (30, penal), 1:3 Subašić (33), 1:4 N. Gavrić (43), 1:5 Vukajlović (81), 1:6 Milaković (83), 1:7 Kisin (87). Stadion: “15. Aprila”. Gledalaca: 50. Sudija: Mišo Mačkić. Pomoćnici: Nemanja Malić i Dario Đurđević (svi iz Banjaluke). Delegat: Mladen Aleksić (Petrovo). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: I. Cvijanović, Miljić (Željezničar).

Željezničar: Božičković, I. Cvijanović, Mitrović, Sušić, Šarčević (od 74. Nedić), Šiljić, Čakarević (od 81. Popović), Hasukić (od 46. Blagojević), Miljić, Subašić, Kiperović.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžialagić,  Janković (od 46. Glišić), N. Gavrić (od 74. V. Gavrić), Zorić (od 18. Demo), Milaković, Pilipović, Vukajlović, Perić, Kisin.