Iako je na regionalnom Zapadu zavjesa spuštena još prošle sedmice uzbuđenja nije nedostajalo! Naime u odgođenoj utakmici 12. kola Mladost i Gorica podijeli su bodove, odigravši 1:1.

Malo je nedostajalo da sva tri boda odu za Šipovo, jer je Gorica vodila gotovo 80 minuta!

Goste je u vodstvo doveo kapiten Stanko Malinović, i činilo se da će konačno njegova četa slaviti na gostovanju, a pogotovo kada je u 64. minutu Lale Bašić promašio kazneni udarac!

Međutim u trećem minutu sudijske nadoknade ukazao se rezervista Nemanja Kurušić, koji je svoj prvi dodir sa loptom pretvorio u izjednačenje!

Ovim bodom Mladost je polusezonu završila na 6. poziciji sa 19 bodova, ali uz napomenu da ima samo šest bodova manje od lider Progresa. Goricu čeka teška zima i neizvjesno proljeće, Šipovljani su na posljednjem mjestu sa sedam bodova (Partizan istupio).

MLADOST (KV) – GORICA 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Malinović (16), 1:1 Kurušić (90+3). Stadion: FK Mladost. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor). Pomoćnici: Petar Tepić (Banjaluka) i Rajko Todorović (Čelinac). Delegat: Miloš Bandić (Banjaluka). Žuti kartoni: Stupar, Hadžiselimović (Mladost), Mitrić, Ivić, Malinović, Jović, Ilić, Mešić (Gorica).

Mladost (KV): Duraković, Jusić, Bašić (od 90. Kurušić), Vučenović, Hadžiselimović, Tepić (od 76. Drljača), Stupar (od 90. Perišić), Avdić, Jurić, Mušanović, Đaković.

Gorica: Ilić, Topić, Trivunović (od 90. Stanić), Jović, Kljajić, Mitrić, Gajanović, Mešić, Ivić, Malinović, Relja.