U Šipovu euforija! Kako i ne bi bila, kada je Gorica u okviru 9. kola savladala Naprijed sa 7:2 i tako postala lider regionalnog Zapada!

Sve je bilo u znaku domaćina izuzev početka i kraja koji je pripao Naprijedu. Banjalučani su poveli pogotkom Mirčića u 19. minutu, a seriju Gorice su zaustavili tek u 84. kada je Diljević pogodio za 7:2. Između toga igrao je samo jedan sastav, onaj iz Šipova, Gajanović sa dva pogotka u prvom poluvremenu, potom Malinović sa još dva u drugom u intervalu od dva minuta, te Mitrić, Peno i Jovo Milovac napunili su do vrha mrežu Naprijeda.

Grad fudbala živi za svoju Goricu, a novi talas euforije očekuje se već u srijedu kada će Gorica u 1/8 finala Kupa RS dočekati premijerligaša Krupu. U svakom slučaju razlog za feštu, je već tu….

GORICA – NAPRIJED 7:2 (3:1)

Strijelci: 0:1 Mirčić (19), 1:1 Gajanović (29), 2:1 Gajanović (33), 3:1 Mitrić (44), 4:1 Malinović (55), 5:1 Malinović (57. penal), 6:1 Peno (80), 7:1 J. Milovac (82), 7:2 Diljević (84). Stadion: FK Gorica. Gledalaca: 200. Sudija: Slaven Jelić (Teslić). Pomoćnici: Saša Misimović (Gradiška) i Branislav Todorović (Gornji Podgradci). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Žuti kartoni: Bajić, Panić (Naprijed).

Gorica: Ilić, Peno, Šumar, Mitrić, Kljajić, Perković (od 68. J. Milovac), Gajanović, Mešić, Malinović (od 78. Ivić), Ćurko (od 75. S. Milovac), Jović.

Naprijed: Bajić, Panić, Sredić, Mirčić, Glamočić (od 75. Knežević), Diljević, Jotanović, Topić, Batos, Sabljić, Palikuća (od 56. Vujanić).