Prvo kolo Područne lige Prijedor donijelo je već nekoliko uzbuđenja. Najveće je viđeno u Oštroj Luci, gdje su Podgrmeč i Ljubija na kraju podijelili bodove, ali gosti su poslije prvih 45 minuta imali na svom kontu dva gola prednosti. Ipak, Duvnjak je vratio svoj tim u igru u nastavku sa dva pogotka, pa je duel završen bez pobjednika.

Preokret je viđen na meču Rasavci – Svodna (1:2). Domaćin je na odmor otišao sa prednosti, ali Svodna je smogla snage da preokrene rezultat i vrati se kući sa tri boda.

Njaubjedljiviji trijumf na premijeri ostvarila je Gomjenica, koja je lako izašla na kraj sa Kozarom, a veliki problema nije imao ni Slaven u Dobrljinu protiv Brzi (3:1), dok je jedini meč bez pogodaka viđen u Međeđi u sudaru Ravni i Mrakovice.