Poslije 5. odigranih kola u prvoligaškoj konkurenciji, na tabeli su se izdvojili glavni kandidati za šampiona, Krupa i prijedorski Rudar sa po 13 bodova.

Krupa je u pravoj goleadi pobijedila Podrinje sa 7:3. Domaći su odigrali sjajnu i efikasnu utakmicu, pa su iskusnog golmana Bodirogu matirali čak sedam puta.

“Dječji vrtić” sa Predgrađa je upisao pobjedu protiv novajlije iz Brčkog sa 2:0.

U Prijedoru, domaći Rudar je sa sigurnih 3:0 slavio protiv Kozare.

Puno uzbuđenja viđeno je u Derventi. Gosti su vodili sa 2:0, nakon prvog poluvremena, da bi “krojači” smanjili najrpije preko Stupara u 56. minutu, da bi iskusni Jolović donio bod sa “bijele tačke” u 90. minutu.

Rezultati 5. kola:

Rudar P. – Kozara 3:0 (Jaćimović 4, Burazor 27, Kalesić 29),

Krupa – Podrinje 7:3 (Lukić 8, Filipović 10, Miketek 22, Mandić 44, Blažević 49, Nikolić 60,88 – Vučić 4, Klasanović 54, Đokić 75).

Tekstilac – Slavija 2:2 (Stupar 56, Jolović 90penal – Popovac 10, Bjeloš 45)

Željezničar Sport Team – Jedinstvo 2:0 (Kuzmanović 44, Kršić 51)