Laktaši su u vrlo uzbudljivoj utakmici savladali Modriču u okviru 27. kola Druge lige. Goleadu na stadionu “Dr Milan Jelić” otvorio je Nebojša Prljeta u 5. minuti. Gosti uzvraćaju svega tri minute poslije, kada je nakon centaršuta Saše Ercega atraktivno pogodio Davor Telić. Laktašani u 16. minuti uspijevaju i preokrenuti rezultat na 1:2 golom Ozrena Savića.

Domaći poravnavaju na 2:2 u 58. minuti susreta preko Miloša Ilića. Mreže su nakon toga mirovale sve do pred kraj, da bi prvo u 84. minuti Erceg s bijele tačke donio svom timu novu prednost. Modričani se opet vraćaju i poslije tri minute Dragan Radić zabija za 3:3. Ipak, za veliku pobjedu gostiju pobrinuo se Dragan Šavija minut pred kraj utakmice. U narednom 28. kolu, koje se igra u nedjelju 28. maja, Modriča će na gostovanje u Srbac, dok će Laktaši na svom terenu ugostiti Omarsku.

MODRIČA MAKSIMA – LAKTAŠI 3:4 (1:2)

Strijelci: 1:0 Prljeta (5), 1:1 Telić (8), 1:2 Savić (16), 2:2 Ilić (58), 2:3 Erceg (84, penal), 3:3 Radić (87), 3:4 Šavija (89). Stadion: “dr Milan Jelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška. Pomoćnici: Aleksandar Railić (Derventa) i Branislav Zvijerac (Gradiška). Delegat: Dragan Burazor (Kozarska Dubica). Žuti karton: Šavija (Laktaši).

Modriča: Tripić, Karamanović, Ilić, Kojić, Dudić (od 80. Petrović), Prljeta (od 88. Đurić), Buljić, Galešić, Radić, Lazareski. Trener: Drago Svitlica.

Laktaši: Lakić, Telić, Šavija, Radetić (od 68. S. Savić), Stamenković (od 52. Milinović), Erceg, O. Savić, Bursać, Lekić, Bo. Keleman , Br. Keleman.  Trener: Miljan Bajić.