Podjela bodova na “Predgrađu”!  Željezničar Sport Team i Tekstilac Kort odigrali su 1:1 u okviru 21. kola Prve lige RS, čime su banjalučani svoje šanse za plasmanom u “Ligu za prvaka” sveli na minimum.

Gosti iz Dervente bolje su otvorili meč, bili konkretniji i opasniji, prijetili preko brzonogih Susakovića i Brkovića, koji su propustili dobre prilike. Domaćin je uglavnom rijetio iz prekida, pokušao je Bilal dva puta iz daljine, ali Pećić je oba puta bio na mjestu.

I onda kao grom iz vedra neba golčina! Perić je primio loptu na vrhu šesnaesterca, okrenuo se i raspalio, pogodivši gornje rašlje, Avdukić je paradom samo uljepšao pogodak!

Željo je u nastavku meča prijetio, tražio izjednačenje, ali ono je stiglo tek u 83. minutu. Mlađani Srđan Ružičić (2001) izveo je majstorski slobodan udarac pogodivši gol za za 1:1 Atakovao je domaćin u finišu i do cijelog preokret bilo je nekoliko prilika, ali ne i snage i koncentracije za preokret, pa je na kraju ostalo 1:1

ŽELJEZNIČAR SPORT TEAMTEKSILAC KORT 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1  Perić (40), 1:1 Ružičić (83). Stadion: “Predgrađe”. Gledalaca: 200. Sudija: Danijel Pajić. Pomoćnici: Radmilović Vuković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine). Delegat: Borislav Grahovac (Kozarska Dubica). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). Žuti kartoni: Ostojić (Željezničar Sport Team), Komlenović, Kovač, Brković (Tekstilac Kort).

Željezničar Sport Team: Avdukić, Čolić, Šaula (od 72. Jovandić), Knežević, Ružičić, Bosančić, Jokanović (od 80. Bastašić), Malić, Ostojić, Bilal (od 67. Kuprešak), Kuzmanović.

Tekstilac Kort: Pećić, Jolović, Kovač, Đuričić, Brković, Perić (od 85. Marić), Susaković (od 73. Reljić), Ćorić, Đekić, Duspara (od 66. Simić), Komlenović.