Fudbaleri dobojske Sloge časno su se oprostili od svojih navijača nakon dobre igre i pobjede nad direktnim rivalom za ispadanje ekipom Napretka. Novim bodovima Dobojlije su prepustili fenjer gostima iz Donjeg Šepka, ali kako je najavljeno da će banjalučki Borac biti vraćen u Prvu fudbalsku ligu RS,  to bi značilo da  će u niži rang obje ove ekipe. Uostalom, treba sačekati posljednje kolo i konačne odluke nadležnih fudbalskih organa. Utakmica nije  mogla bolje da počne za domaćina jer je Gavrić već u 2. minutu nakon gužve pred golmanom gostiju uspio da ubaci loptu u mrežu. Očekivalo se da će to biti injekcija za nove atake ka golu Arnautovića, ali gosti su postepeno sređivali svoje redove i preuzimali inicijativu, Nekoliko ozbiljnih prilika imali su Zekić i Mitrović, ali ovaj put na golu Sloge zablistao je poletarac  Jupić koji je izvrsno intervenisao.

U drugom poluvremenu gosti ozbiljno prijete i stvaraju povoljne prilike, ali Jupić je bio nerješiva enigma za njihove namjere. I kako to obično biva nakon propuštenih prilika gostiju domaći se raduje. Naime, u 68. minutu Željko Radovanović u stilu velikog majstora iz slobodnog udarca sa 25 metara šalje loptu u lijevi golmanov ugao i tada je sve bilo riješeno. Gosti iz Šepka pokazivali su sve više nervozu, a rezultat njihovog načina provokacija bio je drugi žuti karton za Mitrovića tako da su ostali sa igračem manje ali i još jednim golom u njihovoj mreži. Brzonogi Gavrić umakao je odbrani Napretka u 86. minutu, prevario Arnautovića i postavio konačan rezultat utakmice. Gledaoci su na kraju ispratili svoje ljubimce aplauzom u iščekivanju  da li će u narednoj fudbalskoj sezoni na „Lukama“ gledati prvoligaške ili drugoligaške ekipe.

SLOGA (D) – NAPREDAK 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Gavrić (2), 2:0 Radovanović (68). 3:0 Gavrić (86). Stadion: „Luke“. Gledalaca: 150. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić iNemanja Vujadin (svi iz Istočnog Sarajeva). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Kontrolor: Siniša Radić (Laktaši). Žuti kartoni: Janković, Lazić, Lukić, Hozić (Sloga), Mitrović, Zekić (Napredak) Crveni karton: Veljko Mitrović (Napredak) u 78.minutu.

Sloga (D): Jupić 8,5, Janković 7, Hadžimujić 7, Lazić 7,5 (od 88. Aličić), Gavrić 8, B. Lukić 8 (od 80. Andrić), Blagojević 8, Ćebić 7,5, Hozić 7, Radovanović 8, (od 89. Grahovac), Ristić 7.

Napredak:  Arnautović 6, Sladoje 6, Lukić 6 (od 46. Trifković 6,5), Jevtić 6, Mijailović 6, Zarić 6, Zekić 7 (od 75. Marić), Mitrović 6, Jovanović 6,5, Milošević 6,5, Matić 6.

Igrač utakmice: Mirano Jupić (Sloga).