Fudbaleri Borca savladali su ekipu Viteza rezultatom 2:1 u generalnoj probi pred početak Premijer lige BiH, koja startuje 22. i 23. jula. Igrač utakmice bio je Goran Galešić, koji je mrežu Vitežana zatresao dva puta iz slobodnog udarca, i to u smiraj prvog poluvremena, te na isteku 10. minuta nastavka.
Puleni Ivice Bonića stigli su do rezultstske prednosti u šestom minutu, kada je Asmira Avdukića savladao Josip Bojo. U 27. minutu odličnu šansu za izjednačenje nije iskoristio Mladen Veselinović, čiji je šut zaustavio golman Viteza Ivan Tirić.
Ipak, da Borac na odmor ne ode pri negativnom rezultatu, pobrinuo se Galešić, koji je u 45. minutu majstorski izveo slobodan udarac sa 23 metra i primorao Tirića na kapitulaciju.
U 55. minutu već je bilo 2:1, a Galešić je ponovo oduševio prisutne navijače Borca, postigavši novi prelijep gol, ovog puta sa 20 metara.

U finišu utakmice dvije izgledne prilike za gol nije iskoristio Petar Kunić. Prvo se u 83. minutu nije najbolje snašao pred golom, da bi u 90. minutu oduzeo loptu čuvaru mreže Viteza, imao prazan gol pred sobom, ali ga je izblokirao štoper gostujućeg sastava.
– Utakmicu smo počeli veoma nervozno, što je Vitez iskoristio i u šestom minutu stigao do vođstva. Ipak, kako je vrijeme odmicalo, bili smo sve bolji i zasluženo pobijedili. Svakako da je daleko ljepše pobjedom, do koje smo stigli individualnim kvalitetom, ući u prvu zvaničnu utakmicu – rekao je šef stručnog štaba Borca Željko Vranješ nakon sinoćnje utakmice.
Do početka Premijer lige i okršaja sa Čelikom (23. jul u 19:30 časova) Borac će odigrati još jednu utakmicu i to u četvrtak (20. jul) u 18:30 protiv Kozare na Gradskom stadionu u Banjaluci.

BORAC – VITEZ 2:1 (1:1)
Strijelci: 0:1 Bojo (6.), 1:1 Galešić (45.), 2:1 Galešić (55). Stadion: Gradski. Gledalaca: 2.000. Sudija: Milan Docić (Banjaluka). Pomoćnici: Branimir Đermanović (Čelinac) i Darko Đekanović (Kotor Varoš).
Borac: Avdukić, Dujaković, Raspudić, Janičić, Puzigaća, Guberac, V, Danilović, Galešić, Mirković, Veselinović, Karić. Još su igrali: Trkulja, Đorđević, I. Danilović, Ojdanić, Burazor, Radulović, Delić, Kunić, Predragović, Kukić. Trener: Željko Vranješ.
Vitez: Tirić, Livaja, Brekalo, Tipurić, Stanić, Vranjić, Đerić, Mamić, Bibić, Bojo, Karić. Još su igrali: Bardov, Miletić, Đogić, Franjić, Vukoja. Trener: Ivica Bonić.