Odbojkaši Gacka stigli su do novog trijumfa u petom kolu Premijer lige BiH. Uz dosta muke savladali su Borac iz Banja Luke rezultatom 3:2. Gosti su uspjeli da otkinu bod Gacku. Sam susret mnogo bolje je počeo za Borac. Prava dva seta gosti su riješili  u svoju korist. Međutim treći set donosi znatno bolju igru Gacka. Domaćin je uspio da poravna rezultat, pa je odluka o pobjedniku pala u petom setu. Gacko je priliku za trijumf iskoristilo i stiglo do pobjede.

GACKO- BORAC  3:2 (22:25, 20:25, 25:20, 25:16, 15:12)

Dvorana: Sportska u Gacku. Gledalaca: 200. Sudije: Miodrag Ilić, Darko Kozić (oba Ljubinje). Delegat: Senad Helać (Sarajevo).

Gacko: Slijepčević, Rončević, Boljanović, Antunović, Buha, Milidragović, Vuković, Bošković, Perišić, Koprivica, Boršner. Trener: Milan Bošković.

Borac:  Da. Vranješ, Kljaljić, Di.Vranješ, Radović, Ilić, Popović, Kojadinović, Kisić, Kavić, Knežević, Dedić. Trener: Mišo Marjanović.