Fudbalska sportska asocijacija Prijedor (FSA), pobjedom od 3:2 nad Rudar-Prijedorom”, osvojila je trofej pobjednika Fudbalskog kupa grada Prijedora.

U susretu odigranom na stadionu “Poljana” kraj Bereka, FSA Prijedor postigla je vodeći gol u 8. minutu kad je strijelac bio Ilija Runić. Milan Šakić izjednačio je u 13. minutu, a u nastavku susreta, uz veliku podršku navijača, Vedran Mršić, uz iskusnog Borislava Mikića najbolji akter finala, u 20. i 29. minuti postiže golove za vođstvo od 3:1. “Rudar-Prijedor” je u 90. minutu, efektnim golom Ervina Ćatića, ublažio poraz ”rudara”.

Uz pobjednički pehar, medalje i šampanjac, pobjedniku Kupa pripala je vrijedna oprema kompanije “Molson Kors”.

U ovogodišnjem kupu učestvovalo je 14  klubova grada Prijedora i dvije ekipe iz Oštre Luke. Podršku održavanju Manifestacije dao je i Grad Prijedor,.

U predigri ovog susreta, selekcija pionira Gradskog fudbalskog saveza Prijedor, rezultatom 2:0, pobijedila je kadetski sastav FK “Omarska”. Strijelci su bili Aleksandar Stojković i Sergej Vuruna.

U programu su učestvovale članice grupe “Top dens”, a sretni su na tomboli dobili Jelen majice.