Omarska i Srbac su odigrali uzbudljiv susret u okviru petog prvenstvenog kola  na drugoligaškom Zapadu. Na kraju je završeno 2:2, s tim da je ovaj put Sloga vodila 2:0, a Omarska izjednačila u sudijskoj nadoknadi!  Dakle, isti scenario kao na utakmici Omarska – Ljubić, s tim da je sada sreća pogledala Omarsku.

Omarska je krenula agresivno i diktirala tempo utakmice, te na samom početku imala nekoliko lijepih šansi od kojih se izdvajaju propuštene prilike Dejana Nišević i Hrvaćanina. Domaćin se oslobodio pritiska nakon desetak minuta i iz prvog ozbiljnijeg napada došao u vođstvo. Korner je odlično izveo Janković, a usamljeni Kršić je glavom pogodio za 1:0 u četrnaestom minutu. Taj rezultat je ostao sve do odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu Omarska ponovo bolje počinje, ali šanse propuštaju Hrvaćanin i Branko Rosić. Sloga je uduplala prednost u 56. minutu. Nakon jednog odličnog šuta Jokić brani i odbija loptu prema korneru, igrač Sloge kreće u dribling, a Nemanja Nišević se gradi ramenom. Stiče se utisak da je sudija Vukojević samo čekao prvu priliku i odmah je pokazao na jedanesterac. Kazneni udarac je izveo Kršić i svojm drugim golom povisio na 2:0

Nakon toga Omarsa je krenula na sve ili ništa. U 70. minutu, Malbašić otvorenim đonom brutalno faulira Darka Romanića, koji nije mogao nastaviti utakmicu, te je umjesto njega u igru ušao Romanić Dejan. Sudija je pokazao crveni karton Malbašiću, ali tada burno reaguje i golman Omarske Jokić, te sudija Vuković i njemu pokazuje crveni karton, tako da su poslednjih dvadeset minuta obe ekipe igrale sa po deset igrača.

Mlađani Romanić Z Dejan se još jednom pokazao kao pravi džoker. U 81. minutu Krecelj sjajno prolazi po strani i proigrava Dejana na drugoj stativi, a Romanić plasira loptu u praznu mrežu. Nakon toga su se dodatno pojačali napadi Omarske. Prvo je Grahovac slabo šutirao iz povoljne pozcije, a potom je Hrvaćanin izveo odličnu solo akciju, ali je šutirao iznad gola. Do zasluženog izjednačenja Omarska je stigla duboko u sudijskoj nadoknadi. Romanić i Hrvaćanin su lijepo kombinovali u šesnaestercu, Hrvaćanin je izašao iskosa na golmana, te je precizno i lagano šutirao za 2:2.

Treba istaći i dva poništena gola. Omarskoj je poništen gol u 69. minutu zbog sumnjivog prekršaja nad golmanom, a domaćinu u 86. minutu zbog ofsajda.

SLOGA (S) – OMARSKA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Kršić (14), 2:0 Kršić (56, penal), 2:1 De. Romanić (81), Hrvaćanin (90+3). Stadion: FK Sloga. Gledalaca: 100. Sudija: Darko Vukojević. Pomoćnici: Dragan Todić (oba iz Doboja) i Ljubiša Lukić (Modriča). Delegat: Mićo Blagojević (Šamac). Kontrolor: Dario Tepavčević (Laktaši). Žuti kartoni: Babić, Jarić, S. Ugren, Zukanović, Grbić (Sloga), Jokić, B. Rosić, Hrvaćanin (Omarska). Crveni kartoni: Nikola Malbašić (Sloga) u 71. minutu, Mladen Jokić (Omarska) u 71. minutu.

Sloga (S): Babić, Jarić, S. Ugren, Grgec (od 53. Savić), Savić, Malbašić, Janković, M. Ugren, Kršić, Zukanović, Kos, Grbić (od 86. Radaković).

Omarska: Jokić, N. Nišević, B. Romanić, D. Nišević, Dr. Romanić, Krecelj, Grahovac, Anđić, B. Rosić (od 71. Drinić), Da. Romanić (od 75. De. Romanić), Hrvaćanin.