Trese se i naš portal od reakcija oko utakmice u Gornjim Podgradcima. Iako je u pitanju samo Područna liga, bura oko svega što se dešavalo na meču između Sloge Dipo i Ratara (2:1) ne stišava se!

Nakon izvještaja delegata Dražena Majstorovića iz Srpca, koji je iznio svoje viđenje svega, na adresu našeg portala stigao je dopis iz ligaša iz Stare Topole, koji prenosimo u cjelosti:

Prije svega, želimo istaći na vrlo korektno ponašanje domaćina prije, u toku i nakon utakmice ekipe FK Sloga DIPO koji je naš dugogodišnji sportski prijatelj, pa sve ovo sa njima nema baš nikakve veze. Drago nam je bilo vidjeti kojim putem su krenuli, sa puno mladih igrača i iskusnim i poznatim sportskim radnikom Srećkom Gajićem. Sva dešavanja na ovoj utakmici nemaju nikakve veze sa njima. I još jednom ističemo vrlo korektno ponašanje svih igrača i sportskih radnika FK Sloga DIPO. U prilog tome ide i svega tri žuta kartona koja smo mi dobili, jedan zbog povlačenja, jedan zbog oštrijeg starta i jedan na intervenciju “moćnog” delegata Majstorovića kome ćemo posvetiti najviše pažnje u daljem tekstu. Nadamo se da će nas i naši sporstki prijatelji podržati u borbi protiv laži i neistina ljudi bez morala koji su zalutali u fudbal tj. u sport uopšte. Da krenemo redom. Iako smo u prošlosti već imali neugodna iskustva sa glavnim sudijom Dragosavljević Radovanom (prošle godine trazili izuzeće kod komesara za suđenje) i zahvaljujući ljudima u savezu bili pošteđeni njegovog “dijeljenja pravde” nismo unaprijed htjeli praviti problem kada je delegiran za ovu utakmicu. O njegovim moralnim kvalitetima znaju svi ljudi koji su na bilo koji način uključeni u fudbalska zbivanja Područne lige Gradiška. Ne želimo bez argumenata da nekog optužujemo ali svim sportski radnicima je poznatno gdje on sudi, kome, kako. Bili smo svjedoci na ličnoj koži kako to izgleda kad on nešto ispravlja, vraća i slično. Kad uđe u svlačionicu domaćina i kaže “ništa ne brinite” i za to postoje svjedoci. Zato smo ga i pokušali izbjegavati koliko smo mogli, ali desilo se i možda i bolje odmah sad, na početku ove sportske sezone. Ono što nas najviše zabrinjava i boli je pokrivanje takvog sudije od gospodina delegata Majstorović Dražena u ovom slučaju. Idući čak dotle da se koristi neistinama da bi ne znamo zašto i zbog čega sve to opravdao. Isto tako da istaknemo da dotični gospodin ide dotle da omalovažava ljude koji su u fudbalu 30 i više godina bez mrlje u svojoj karijeri, opet da bi nešto opravdao. Ovim putem ne opravdavamo neke postupke, verbalna vrijeđanja nekih naših igrača isprovocirani klasičnom sportskom nepravdom. FK Ratar već par godina funkcioniše isključivo na amaterskoj osnovi što će ljudi iz fudbala razumjeti, bez plaćanja igrača i na leđima sportskih ljudi iz mjesta u ova teška vremena. Tako smo počeli i ovu sezonu. Želimo istaći da smo u prošloj sezoni, kao klub, bili druga ekipa u Područnoj ligi u Fer-pleju. U Gornjim Podgradce smo došli samo sa 13 igrača od čega sa četiri do pet povrjeđenih, ali da se sportski borimo i vjerovatno čestitamo domaćinu na pobjedi, jer smo prepoznali njihov rad. Prvo poluvrijeme utakmice je i proteklo u tom ozračju. Domaćin je više držao loptu, igrao a mi smo se borili koliko smo mogli u nedostatku snage i kvaliteta. Čekali smo neku svoju šansu iz prekida ili kontranapada. Želimo posebno istaći fer igru domaćina, a nas je u životu održavao golman Ćirić. I sudijska trojka se tako ponašala. Uglavnom korektno, vjerovatno nadajući se da će sve doći na svoje, ali fudbalska lopta je okrugla pa mi iz jednog kontranapada u 78’ minuti dolazimo u vodstvo preko Riste Bijelića. Od tad nastaju svi naši problemi. Glavni sudija Dragosavljavić od tad mijenja aršine i direktno utiče na konačan rezultat ove utakmice. Lopta ne može izaći iz našeg šesnesterca, nema faula za nas, pomoćnik Popović ( izvinjavamo se, koji je ovdje vjerovatno zalutao) ne koristi zastavicu(pomoćnik do našeg gola). Iako mnogo spremniji fizički i tehnički potkovaniji igrači domaćina ne mogu nikako materijalizovati što zbog dobrih odbrana našeg golmana što zbog nedostatka sportske sreće. Međutim kako vrijeme odmiče sudija i delegat postaju sve nervozniji, ne znamo zašto(samo pretpostavljamo) jer vrijeme curi, a rezultat se ne mijenja. I onda dolazi ključnih desetak minuta. Glavni sudija Dragosavljević pokazuje delegatu jasno i vidno 5 minuta sudijske nadoknade(samo 3 izmjene). Baš u tom trenutku poslije velike greške domaće odbrane naš igrac Bijelić izlazi sam pred domaćeg golmana koji očigledno interveniše i izbija loptu u korner. Dok se naši igrači spremaju da izvedu korner pomoćnik Petrović Uglješa na zaprepaštenje svih nas, a na asistenciju glavnog sudije pokazuje na gol-aut. Čak se i domaći igrači spremaju na izvođenje našeg kornera! Slijede protesti naših igrača(u granicama normale), a domaćin to koristi pa iz kontranapada dolazi do izjednačenja. Naši igrači ostaju pribrani koliko mogu, ali tenziju dodatno podiže delegat Majstorović koji daje sebi pravo da zove glavnog sudiju da ovaj pokaže žuti karton našem igraču broj 7 zbog navodnog prigovora pomoćniku Petkoviću iako ovaj nije ni gluv ni nijem i vjerovatno sam zna zvati glavnog sudiju, ako ga je neko vrijeđao. Napominjemo da se naš igrač nijednog momenta nije obraćao delegatu. Pomoćnik je vjerovatno bio svjestan svoje greške. Isto tako napominjemo da se sve ovo dešavalo duboko u sudijskoj nadoknadi. Komedija se nastavlja kada je isteklo pomenutih 5 minuta nadoknade. Domaćin ima loptu daleko od našeg gola, predstavnici našeg kluba sa klupe dozivaju sudiju da je vrijeme odavno isteklo. Ipak sudija Dragosavljević pušta da se igra bar još dva minuta nakon čega domaćin iz jedne gužve dolazi do pobjedonosnog gola. Po nama igra se već 97’ minut. Na intervenciju našeg trenera u korektnom tonu kod delegata isti pokazuje svoju štopericu na kojoj se jasno vidi da je 95’ minut odavno istekao na šta on kaže: “Sudijsko je pravo da produži utakmicu koliko misli da treba”. Da bi i dalje ostao doslijedan sudija Dragosavljević pušta da se igra jos 2 minuta što ukupno daje nekih 100 minuta igre. Gospodin Dragosavljević konačno svira kraj ove utakmice. Većina naših igrača je popadala po terenu vidno razočarana. Glavnom sudiji prilaze, kapiten(predsjenik kluba) Kočić D. broj 4, Ćirić O. broj 1, Nikolesić M. broj 10, Zolak P. broj 7 uglavnom da se pozdrave sa njima i verbalno prigovore na dužinu produžetka utakmice. Naš trener takođe prilazi da smiri svoje igrače posebno igrača broj 7 Zolak P. koji je vidno isprovociran od strane delegata i udalji ih u svlačionicu. O nekom nasilničkom ponašanju, prijetnjama smrću i uvredama nema ni govora. Ovim putem posebno želimo istaći da igrači broj 4, 1 i trener koji su spomenuti u kontekstu gospodina delegata Majstorovića koji se koristi lažima i neistinama su dugogodišnji dobro poznati igrači i sportski radnici bez ikakve mrlje na svojoj dugogodišnjoj sportskoj karijeri. Mi kao klub posebno ističemo da nećemo dozvoliti da se neko na ovaj način odnosi prema zaslužnim članovima našeg kluba. Pogotovo bez ikakvog razloga. Opet napominjemo da ne opravdavamo žustriju reakciju našeg igrača broj 7 Zolak P. kojeg su već pomenuti uglavnom smirivali i odveli u svlačionicu. Dešavanja van terena i nakon utakmice ne želimo da komentarišemo jer nemamo dovoljno informacija, ali nakon svega viđenog nemamo nijedan razlog da vjerujemo pomenutom gospodinu Majstoroviću koji je i izvještaj pisao negdje na putu za Srbac zajednom sa sudijskom dvojkom jer su sudiju Popovića ostavili u Trebovljanima. Dešavanja poslije same utakmice mogu opisati i naši sporstki prijatelji iz G.Podgradaca sa kojima smo svi zajedno ostali na zajedničkom druženju u sportskoj atmosferi. Na kraju posebno želimo istaći da nećemo dozvoliti pojedincima koji su zalutali u sport i dali sebi puno veću važnost nego sto zaslužuju da blate naš klub i naše zaslužne sportiste i sportske radnike koji se u ova teška vremena bore da održe klub u životu. Zahtjevamo suočenje sa svim pomenutim službenim licima bilo kad i bilo gdje kad to savez omogući vezano za okolnosti sa ove utakmice. Isto tako napominjemo da smo spremni i da ozbiljno razmatramo mogućnost da ove godine napustimo takmičenje u Područnoj ligi Gradiška jer to na ovaj način nema nikakvog smisla.