U trećem kolu Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Derventi snage su odmjerili Tekstilac Kort i Rudar iz Prijedora, dvije ekipe koje su ostvarile maksimalan uspjeh na početku šampionata.

Iako su i gosti pokazali da nisu došli sa bijelom zastavicom, prvi su zaprijetili “krojači” i to preko Zarića, kome udarac sa 16 metara brani golman gostiju Petrović. On je bio na visini zadatka i u 27. minutu kada brani udarac Perića, nakon što je odlični napadač sjajno istrčao kontru. Ipak, na odmor se otišlo sa početnim rezultatom.

Prvu priliku u nastavku ponovo ima Tekstilac, ali dobar udarac Milakovića u 53. minutu ponovo zaustavlja protivnički golman. Na isti način priprijetio je i visoki napadač Rudara Jaćimović, ali je i kapiten “krojača” Plisnić bio koncentrisan. Ipak, šest minuta prije kraja Jaćimović je bio neumoljiv, sjajno iskoristivši centaršut Pekije. Bod Tekstilcu donosi Perić u 87. minutu, kada sjajno koristi gužvu u kaznenom prostoru nakon udarca iz ugla.

TEKSTILAC KORT – RUDAR PRIJEDOR 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Jaćimović (84), 1:1 Perić (87). Stadion: FK Tekstilac Kort. Gledalaca: 500. Sudija: Slađan Došlo. Pomoćnici: Đorđe Grubačić, Nemanja Vujadin (svi I. Sarajevo). Delegat: Radenko Stanojević (Ugljevik).

Tekstilac Kort: Plisnić, Marić, Rastović, Jolović, Kovač, Komlenović, Đuričić (od 87. Duspara), Milaković, Zarić (od 75. Susaković) Brković (od 70. Simić), Perić.

Rudar Prijedor: Ne. Petrović, No. Petrović, Jakupović, Lolić, Šakić, Vojnović, Pekija, Pecelj, Jaćimović,Marić, Davidović.