Fudbaleri Kladara su  u 17. kolu Regionalne lige grupa Zapad ostvarili pobjedu na domaćem terenu, savladavši Brdo iz Hambarina sa 3:0.

Utakmica je počela minutom šutnje za istaknutog sportskog radnika, i člana uprave Milovana Barašina Bare.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo šansama, iako su Kladari imali incijativu tokom svih 45 minuta igre. U nastavku meča izabranici Zorana Vranića prebacili su u brzinu više i počele su se redati šanse pred golom gostiju. U 74. minutu Kladari su došli do pogotka. Iz jednaesterca  je bio precizan Radan Zelenac.

Tri minuta kasnije  gosti su ostali sa igračem manje. Na prijevremeno tuširanje morao je Željko Stegić.

U 86. minutu novi gol domaćina!  Strijelac je bio Nemanje Joldić. Tačku na “I” stavio je Goran Zelenac u sudijskoj nadokandi.

– Drago mi je što smo proljećni dio prvenstva otvorili pobjedom po veoma teškom terenu za igru. U nastavku smo zaigrali mnogo bolje i trud nam se isplatio, postigli smo tri gola. Zahvalio bi se svim igračima i članovima kluba – istakao je predsjednik fudbalskog kluba Kladari dr.vet.med Tihomir Adamović.

KLADARI – BRDO 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 R. Zelenac (74, penal), 2:0 Joldić (86 ),  3:0 G.Zelenac (90). Stadion: FK Kladari. Gledalaca: 100.  Sudija: Nikola Tadić ( Banjaluka).  Pomoćnici: Branislav Todorović (Gradiška) i Aranđel Milišić (Banjaluka). Delagat: Vladimir Grabovica (Banjaluka). Žuti kartoni:  Došlov, Gajić, R. Zelenac  (Kladari), Kaltak,Gredelj,Stegić (Brdo). Crveni karton: Željko Stegić (Kladari) u 77 minutu.

Kladari: Kresović, Savić, R. Zelanac (od 87. Kostić), G. Zelenac, Došlov,Joldić, Nežić (od 34. Nježić), Gajić, Vučić, Gajić, Lovrić, Janković (od 90.Jurišić).

Brdo: Čuašević (od 82. Vidović), Stegić, Mešić, Borovac, Karupovac, Kljajić, Muljađić (od 65.Hadžimuratović), Gredelj, Kaltak (od 46. Miljević ), Aleksić, Sarhatlić.