Drama na “Mlakvama” sa srećim krajem za dobojsku Slogu!

Utakmica puna preokret, a čak ni dva vodstva Slobode nisu bila dovoljna da se upiše makar bod, već na kraju poraz (2:4).

Vodila je Sloboda pogotkom Kovačevića u 26. minutu, iakosu gosti dva puta pogodili prije toga okvir gola preko Radovanovića i Đuranovića. Međutim, Sloga je već nakon pet minuta preko Đuaranovića vratila stvari na početak (1:1). Ipak, Vučen je golom u samm finišu prvog poluvremena donio mir u svlačionici domaćina, i nadu da bi bodovi konačno mogli ostati pokraj Une.

U nastavk meča gosti ulaze agilnije, Nuhanović u 56. minutu donosi izjednačenje, i tako se igralo do 90. minuta. Kada se činilo da će arbitar Simić svirati kraj, u drugom minutu sudijske nadoknade Nuhanović pogađa mrežu Markovića. “Grogirane” domaćine dotukao je u sledećem napadu Januzović i tako Slogu obezbjedio tri velika boda.

Sada izabranici trenera Milana Draganovića imaju 25 bodova i gledaju ka vrhu drugoligaškog Zapada, dok je Sloboda prikovana za dno, sa svega šest bodova, koliko ima i OFK Polet 1926.

SLOBODA (NG) – SLOGA (D) 2:4 (2:1)

Strijelci: 1:0 Kovačević (26), 1:1 Đuranović (31), 2:1 Vučen (45), 2:2 Nuhanović (56), 2:3 Nuhanović (90+2), 2:4 Januzović (90+3). Stadion: “Mlakve”. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Nikola Tadić (Banjaluka) i Veljko Makitan (Gradiška). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Jaćimović, Kovačević (Sloboda), Ivešić, Nikolić (Sloga).

Sloboda (NG): Marković, Starčević, Palić, Vujatović, Živanić, Vučen, Jaćimović, Davidović (od 75. Plavulj), Kovačević, Novaković, Nedimović.

Sloga (D): Jupić, Janković, Andrić, Nikolić, Đuranović (od 51. Marmat), Nuhanović, Hadžimujić (od 51. Šimić), Ivešić (od 65. Starčević), Junuzović, Radovanović, Ristić.