Fudbaleri Krupe doživjeli su poraz na 2Tušnju” u sudaru sa Tuzla siti (1:2). Sada ova dva tima nakon 11. kola su poravnati sa po 11 bodova, a starteg domaćina Slobodan Starčević i te kako može biti zadovoljan ishodom, pogotovo ako se uzme u obzir da je jedan od junaka bio Nivres Fejzić, dojučerašnji golman Krupe.

U 18. minutu najviši u skoku nakon kornera je Lukić, ali Fejzić je siguran na golu tuzlaka.

Četiri minuta kasnije Crnkić u odličnoj prilici, ali Kuptić krajnjim naporom izbacuje u korner. U nastavku akcije Kojić šutira preko gola.

U 25. minutu Nukić je asistirao Voji Ubiparipu koji u svom debiju postiže prvenac u dresu Tuzla sitija.

U 41. minutu Stojčev je asistirao Crnkiću koji bježi odbrani Krupe i izlazi oči u oči sa čuvarom mrećže gostiju, ali Kutić odličnom intervencijom spašava svoj gol.

U 55. minutu domaćin je udvostručio prednost. Kombinovali su Ubiparip i Šarčević, a ovaj drugi zatresao je mrežu Krupe. Poslije toga gola Krupa se otvorila, nije imala više šta da čeka. U 66. minutu greška Fejzića koji loše ispucava loptu, Gulobović promašuje prazan gol!

Ipak, isti igrač dobro se snalazi u 70. minutu i pogađa za 2:1.

U finišu meča igralo se otvorenog garda. Ziljkić je u 80. minutu šutirao, ali Kutić siguran. Tri minuta kasnije Nikodijevićev pokušaj završava pored gola, a u 87. minutu Crnkić sa pet metara prebacuje gol Krupe.

U sudijskoj nadoknadi dvije kolosalne prilike za Krupu, ali Fejzić zaustavlja pokušaje Crnova i Nikodijevića.

TUZLA SITI – KRUPA 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Ubiparip (25), 2:0 Šarčević (55), 2:1 Golubović (70). Stadion: “Tušanj”. Gledalaca:. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Marko Perić (Mostar) i Jure Musa (Čitluk). Delegat: Radenko Borić (Milići). Kontrolor: Rusmir Mrković (Sarajevo). Žuti kartoni: Šećerović (Tuzla siti), Karišik, Redžić (Krupa).

Tuzla siti: Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Šećerović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

Krupa: Kutić, Karišik, Redžić, Lukić (od 46. Golubović), Nikodijević, Dekić, Nikolić, Marić, Handžić, Milanović, Maksimović.