Rukometaši Prijedora savladali su, prema očekivanju, domaću Mladost sa sigurnih 28:19, u četvrtfinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske, ali su do trijumfa na gostovanju u Banjaluci došli mnogo teže nego što to sam rezultat govori.

Naime, prvoligaš RS se i bukvalno okupila uoči početka utakmice, a trener Rade Unčanin imao je na raspolaganju samo osam igrača i dva golmana, dok je nasuprot svoje ekipe imao kompletan premijerligaški sastav Prijedora.

Istina, gosti su meč otvorili onako kako se i očekivalo, vođstvom od 5:1 u osmom minutu, ali se Mladost serijom 5:0 vratila u igru, pa se do kraja poluvremena igralo gol za gol, a na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Prijedora od 13:12.

U nastavku su Banjalučani ostali bez snage što Prijedor sa mnogo ”dužom klupom” koristi da u 44. minutu ode na visokih i, pokazalo se, nedostižnih ”plus sedam” – 19:12, a onda rutinski privedu susret kraju.

MLADOST – PRIJEDOR 19:28 (12:13)

Dvorana: ”Borik”. Gledalaca: 50. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (Banjaluka). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Mladost 5 (3), Prijedor 4 (2). Isključenja: Mladost 6 minuta, Prijedor 12 minuta.

MLADOST: Kremenović (4 odbrane), Čustić 2, Milanović, Kneš 2, Škrga 2, Gaković 2, Todorović 4, Kos 3 (3), Petrović 4, Latinović (9 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Rade Unčanin.

PRIJEDOR: Đurčić (2 odbrane), Vilušić 2, Stanić 3, A. Miljuš 1, M. Miljuš, Kecman, Balaban 1, Kaurin 2 (1), Janković 1, Topić (14 odbrana, 1 sedmerac), M. Radaković 1, Jovanović 4, Dragović 9 (1), Babić (3 odbrane, 1 sedmerac), Šerbula 1, J. Radaković 3. Trener: Dragomir Šaponja.