Fudbaleri Mladost potvdili su na startu sezone da će biti glavni kandidati za plasman u elitu Srpske. Drugoligaš iz Donje Slatine na premijeri počastio je domaćina Polet 1926 petardom (1:5) i tako došao do prva tri boda u sezoni.

Brođani su koliko toliko pružali otpor raspoloženim gostima u prvih 45 minuta, ali u nastavku izabranici trenera Nihada Kadića ubacili su u brzinu više i sa još tri pogotka donijeli svom timu ubjedljiv trijumf.

Blistao je ponovo Džafer Džafić koji je bio neriješiva enigma za odbranu Poleta i sa dva pogotka ponovo najavio čini se odličnu sezonu.

POLET 1926 – MLADOST (DS) 1:5 (1:2)

Strijelci: 0:1 Džafić (16), 1:1 Džabić (37, penal), 1:2 Limić (41, penal), 1:3 Mićić (53), 1:4 Džafić (58), 1:5 Kadić (90). Stadion: Gradski u Bordu. Gledalaca: 100. Sudija: Stanko Todorović (Doboj). Pomoćnici: Dejan Radić (Modriča) i Branislav Todorović (Gradiška). Delegat: Siniša Stojičić (Laktaši). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Vučanović, Šaponjić, Plavšić (Polet 1926), Kukuruz, Paležnica, Rudan, Perić, Petruljević (Mladost).

Polet 1926: Đukić, Vujić, Džabić,  Lučanović, Milićević, Cvjetković (od 65. Miličić), Ignjatić, Pejičić, Stolić (od 72. Gajić), Plavšić, Šaponjić.

Mladost (DS): Kukuruz, Kadić, Paležnica,  Huseinagić, Rudan (od 64. Petruljević), Hasić (od 82. Pajić), Limić, Čaušević, Džafić (od 66. Mišić), Perić, Mićić.