Protekli vikend  je u austrijakom Gracu KKI Vrbas sa dvije pobjede započeo ovogodišnje takmičenje u NLB regionalnoj ligi i napravio prva dva koraka ka odbrani peterostruke titule.

U ove  dvije utakmice banjalučani su pokazali ozbiljnu namjeru da odbrane prošlogodišnju titulu šampiona regionalne lige.

Na startu u prvoj utakmici KKI “Vrbas” koji je šampion Jadrana slavio je protiv  beogradskog  Singidunuma sa 82:45. U ovoj premijernoj utakmici banjalučani su pokazali svoju nadmoć visokom pobjedom, ali i ne baš blistavom igrom iako to ne govori velika koš razlika. U ovoj utakmici u dresu KKI Vrbasa prvi put je zaigrao Željko Likić, momak koji je ove jeseni pojačao banjalučane, a košarku u kolicima je počeo igrati upravo u Singidunumu.

U ekipi Singidunuma nastupio je i osvajač srebrene medalje u bacanju diska na proteklim paraolimpijskim igrama Željko Mitrović koji je i svjetski prvak u ovoj disciplini, a sada se  poslije desetak godina bavljenja atletikom vratio prvoj sportskoj ljubavi košarci u kolicima. I još napomena da je rođen u okolini Banjaluke pa je i ponos ovog kraja.

Banjalučani su u ovoj utakmici predvodili Čejvan sa 26 i Švraka sa 18 poena.Trener Matić je u ovoj utakmici dao priliku desetorici igrača: Ignjatović, Nedić, Duvnjak, Sikima, Štimac, Ritan, S. Šimić, Švraka, Ćejvan i Brkić. Odmarao je Modronju i Demirovića jer je slijedila utakmica sa domaćom ekipom  PBB Flinkstones.

U utakmici sa domaćinom obje ekipe su ušle vrlo nervozno, jer su domaćini novajlije u NLB ligi, a pred banjalučaniima je težak zadatak odbrane prošlogidinje titule i ovom značajnom regionalnom takmičenju u kojima igraju ekipe iz Austrije, Slovenije, Hrvatske Srbije i BiH.

Prvu četrvrtinu KKI Vrbas je dobio rezultatom 16:9, ali se moglo osjetiti da nema tečne igre, a jedan od razloga je što se u sezonu ušli nedovoljno fizički pripremljeni uglavnom zbog nedostatka prostora za trening.

Domaćin se razigrao u drugoj četvrtini pa su je dobili rezultatom 21:16, a u ovoj četvrtini se vidjelo koliko je to jaka ekipa u kojoj se isticao Ramo Rekanović koji je ovogodišnje pojačanje iz bihaćke KKI Una Sana.

Treća červrtina je donijela ravnopravnu borbu  i završena je rezultatom 16:14 za gostujuću ekipu.

Poslednja četvrtina je bila vrlo dramatična, jer se kod banjalučana sve više primjećivala nervoza na koju je uglavnom uticao umor zbog slabije fizičke pripremljenosti . U nekoliko navrata domaćim je izjednačivao rezultat, a u jednom momentu čak i preuzeo vođstvo. Utakmice je riješena u zadnja dva i po minuta u kojima su gosti iz Banjaluke pokazali da su ipek kvalitetnija ekipa i izvojevali veliku pobjedu 70:60. Poslije poslednjeg sudijskog zvižduka koji je označio pobjedu gostiju odahnulo je vođstvo banjalučana, jer je ovo bila jedna od najneizvjesniji i težih utakmica u poslednjih nekoliko godina.

-Bio je ovo naporan vikend za moje košarkaše, nažalost pokazao je da nismo dovoljno spremni, a razlog je kao što smo već govorili nedostatak dvorane za trening, i taj problem sa gradom Banjaluka moramo neminovno  riješiti. Inače zadovoljan sam zalaganjam ekipe i naravno pobjedama koje nam izvjesnije trasiraju put ka odbrani titule. Mi nastavljamo po utrtim stazama u odbrani svih titula koje smo prošle godine osvojili, a težište nam je na Evro kupu. Takođe, moramo iznaći način odnosno financijska sredstva da nabavimo makar dvoje novih kolica i nešto rezervnih dijelo, ja jer nam je to neophodno – rekoje Marinko Umičević, predsjednik KKI Vrba.