U nastavku sjajne serije fudbaleri Krupe odigrali su još jednu odličnu utakmicu i u meču odigranom za prestiž, ali i četvrto mjesto, joše jednom, po treći put u ovom prvenstvu, deklasirali Slobodu, ovoga puta na njenom terenu u Tuzli – 3:1.

Iako sam susret nije imao nikakav rezultatski značaj, ipak je oko 500 gledalaca, koliko ih se okupilo na tribinama stadiona ”Tušanj”, mogle da uživaju u prikazanoj igri, a na kraju su se mnogo više radovale rijetke pristalice gostujućeg tima.

Nakon nešto mirnijeg otvaranja, Tuzlaci su imali prvu priliku, i to u osmom minutu, ali je Samir Efendić bio neprecizan, baš kao što su to nekoliko minuta kasnije bili, na drugoj strani, prvo Nikola Dujaković, a potom i Elvir Koljić. U 21. minutu mladi čuvar mreže Slobode, Azir Muminović, sjajno brani jak šut Stefana Barića, a dvije minute kasnije Jovan Kutić nakon šuta Ismara Hairlahovića ”vadi” loptu ispod prečke kada su je svi na stadionu već vidjeli u mreži. Nšeto kasnije fudbaleri Slobode su pogodili i prečku, a kazna za te promašaje stigla ih je u samom finišu prvog poluvremena.

Prvo je u 43. minutu Elvir Koljić odlično reagovao na odbijenu loptu od strane Muminovića koji nije mogao da zadrži projektil Miljana Ljubenovića, i smjestio je u mrežu Tuzlaka, a u prvom minutu nadoknade Irfan Jašarević ”pogodio je u trepavicu” najboljeg strijelca Krupe koji glavom zakucava loptu za sigurnih 2:0 na poluvremenu.

U nastavku je strateg Slobode, Vlado Jagodić, sve karte bacio u napad, ali je sve što je njegov tim uspio da uradi bio pogodak kada je ”rezervista” Darko Todorović preciznim šutem sa dvadesetak metara pogodio ugao Kutićevog gola.

Do kraja su izabranici Slobodana Starčevića sjajno čuvali stečenu prednost, ne dozvoljavajući domaćinu da ih opasnije ugrozi, a onda su, pet minuta prije kraja, preko Ajdina Redžića i definitivno potvrdili trijumf koji ih vodi na četvrto mjesto.

SLOBODA – KRUPA 1:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Koljić (43), 0:2 Koljić (45+1), 1:2  Todorović (69), 1:3 Redžić (84).  Stadion: “Tušanj”. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) – 5,5. Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Haris Gvozden (Sarajevo). Žuti kartoni: Stjepanović, Hairlahović (Sloboda), Kutić (Krupa).

Sloboda: Muminović 5,5, Efendić 5,5, Lazevski 5,5, Salihović 5, Škahić 5, Stjepanović 5,5 (46. Smajić 5,5), Ordagić 5,5, Hairlahović 5,5, Tandir 5, Zec 5 (74. Grahovac -), Kalezić 5 (63. Todorović 6). Trener: Vlado Jagodić.

Krupa: Kutić 7, Vuković 7, Aleksić 7, Jašarević 7, Redžić 7,5, Milutinović 7, Vukotić 7, Ljubenović 7 (86. Savić -), Dujaković 7 (60. Mirković -), Barić 7, Koljić 7,5 (90. Perić -). Trener: Slobodan Starčević.

Igrač utakmice: Elvir Koljić (Krupa) – 7,5.