Selekcija PFS Gradiške u finalu je amaterskog Kupa regija!

Područje u kojoj gravitiraju opštinski savezi Gradiška, Laktaši, Prnjavor i Srbac do nogu je potukla Zeničko – Dobojski kanton, bilo je čak 7:0, i uz pobjedu u gostia od 4:2, PFS Gradiška je do finala, gdje ih čeka PFS Istočno Sarajevo stigla sa skorom od 11:2!

Gosti su bili ti koji su prvi zaprijetili nakon što je Harun Šabić šutirao sa 20 metara iskosa sa desne strane, ali lopta je odsjela na gornjem dijelu prečke.

Aleksandar Žižak je otvorio goleadu u 21 minutu. Nemanja Gavrić je uputio sjajan centaršut, pravo na glavu Žižka kojem nije bilo teško da savlada golmana Muhamed  Dehić  za 1:0. U 34. minutu Nemanja Gavrić je izborio penal i bio je  precizan s 11 metara za 2:0 . U 45. minutu Aldin Kubat je srušio s leđa Gavrića, a sudija  Zoran Grbić je pokazao na bijelu tačku. Najstrožu kaznu realizirao je Nemanja Paripović za 3:0.

Aleksandar Žižak  je pobjegao neopreznoj obrani gostiju, izašao sam ispred golmana Dehića, a onda nesebično proigrao Slađana Lekića kojem je ostalo da loptu samo ubaci u nebranjenu mrežu za 4:0. Isti igrač  je u 68. minutu izborio penal, koji je u gol pretvorio Nemanja Paripović za 5:0. U 70. minutu Lekić je prošao je po desnoj strani, odlično pronašao usamljenog Žižka  koji pogađa praznu mrežu za 6:0. U 75. minutu korner sa desne strane izveo je Saša Erceg, a Nemanja Paripović  je dobro skočio, zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu za  konačnih 7:0.

PFS GRADIŠKA – NS ZENIČKO – DOBOJSKOG KANTONA 7:0 (3:0)

Strijelci:1:0 Žižak (21), 2:0 Gavrić (34,penal), 3:0 Paripović (45, penal), 4:0 Lekić (59), 5:0 Paripović (68, penal), 6:0 Žižak (70), 7:0 Paripović (75).  Stadion: FK Dubrave. Gledalaca:100. Sudija: Zoran  Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Sreten  Udovičić (Prijedor) i Tomislav  Gračanin (Banja Luka).  Delegat: Mile Mandić (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Šavija, Radosavac, Paripović, Perić (PSF Gradiška), Omerović (NS Zeničko-Dobojskog kantona).

PSF Gradiška: Đakušić, Radosavac, Keleman (od 46. Kovačević), Travar, Erceg, Žižak, Perić, Gavrić (od 46. Lazić), Paripović, Lekić, Šavija.

NS Zeničko-Dobojskog kantona: Dehić, Sarajlić, Muratović, Mehić,Vardo,Šabić, Kubat, Muharemović, Omerović, Jusić, Kovačić.