Fudbaleri Dubrava i Mladosti iz Donje Slatine podijelili su bodove u Dubravama odigravši 1:1 u meču 20. kola Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad.

Dubrave  su uglavnom imali posjed lopte, igralo se na polovini koja pripada Mladosti, ali bez veće ideje da se ugrozi gol gostiju. Čvrsta igra u odbrani gostiju, predvođenih  stoperskim  tandemom  Dušanom Bijelićem  i Draganom  Ilićem  je  bez većih problema otklanjala  opasnost od svoga gola.

Igrao se 5. minut kada je Džafer Džafić  ušao u kazneni prostor s lijeve strane, Nebojša   Radosavac ga je srušio, a Slađan Lazarević iz Petrova opravdano pokazao na bijelu tačku.  Siguran sa 11 metara je kapiten Dušan Bijelić za 0:1.

U 12. minutu Mirko Milaković je uputio oštar centaršut na prvu stativu, gdje je natrčao Slaviša Vukajlović ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla preko gola. U 42. minutu Miroslav Zorić je ubacio iz kornera, a Boris Kisin je glavom šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu je bila ista slika na terenu, Dubrave su  napadale, a Mladost se branila. Mogli su domaći i do izjednačenja na početku drugog poluvremena, Milaković je  uputio odličan centaršut sa lijeve  strane na drugu stativu gdje  se našao  Meris Demo koji  je spustio loptu do Nebojše Radosavca, ali njegov udarac je prohujao pored stative. U 75. minutu Mladost ostaje sa igračem manje, Zoran Perić je dobio i drugi žuti karton, jer je rukom zaustavio loptu, u obećavajućem  napadu domaćina. Brojčanu prednost Dubrave su krunisale u 80. minutu kad je Nikša  Dimitrijević poslao odličnu loptu između stopera Mladosti i uposlio Milakovića koji nije imao težak posao i  zabio za izjednačenje 1:1. Domaći su sve karte bacili u napad  te su pokušali  doći do punog plijena,  ali su se gosti dobro i organizovano branili i nose kući bod.

DUBRAVE – MLADOST 1:1 (0:1)

Strijelci:0:1 Bijelić (5, penal), 1:1 Milaković (80). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100 Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo). Pomoćici: Stanko Todorović (Doboj) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Vlado Marković (Doboj). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti kartoni: Milaković, Demo (Dubrave), Mišić, Čaušević (Mladost).  Crveni karton: Zoran Perić (Mladost) u 75. minutu.

Dubrave: Vasić, Radosavac, Hadžalagić, Janković. N. Gavrić, Berić (od 30. M. Demo), Zorić, Milaković,Vukajlović (od  89. Glišić), Perić (od 78. Dimitrijević), Kisin.

Mladost (DS): Lukić, Kadić, Bijelić, Ilić, Petruljević (od 89. Pajić), Čaušević, Mišić (od 63. Paležnica), Hasić, Džafić (od 90.Torlaković), Perić, Čolić.