Utakmica u Dvorovima, između Proletera i rogatičke Mladosti prekinuta je u 62. minutu, pri rezultatu 4:1 za domaćina, kada je, prema izvještaju delegata, gostujući fudbaler Slobodan Đurović pljunuo glavnog sudiju Darka Petkovića iz Brčkog, a potom ga i napucao loptom.

Sloga iz Gornjeg Crnjelova je u 13. kolu doživjela svoj prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni i to na gostovanju u Vojkovićima.

Jedinstvo iz Brčkog se nalazi u velikoj krizi, a zbog neisplaćenih dugova, prvotimci su odbili igrati, pa je to na najbolji način iskoristio Velež iz Nevesinja i u Brčkom slavio sa 3:1.

Leotar je u finišu susreta dobio ekipu iz Broca, Gačani su slavili u Višegradu, u Pilici nije bilo pobjednika, dok su sigune domaće pobjede ostvarili: Glasinac 2011 i Sloga junajted.

Rezultati 13. kola:

Glasinac 2011 – Mladost (BS) 3:1 (Arbinja, Pejanović, Bunijevac – Cvijić)

Leotar – Jedinstvo (Br) 2:1 (Ramić, Ristić – D. Jovanović)

Drina HE – Mladost (G) 1:2 (Damjanović – Nikolić, Ćeranić)

Jedinstvo (Bč) – Velež 1:3 (Buljubašić – Bratić 2, Prodanović)

Famos – Sloga (GC) 2:1 (Frganja, Karaman, autogol – Janjić)

Budućnost – Ilićka 01  2:2 (Spasojević, Bajić – Bošković, Arsić)

Sloga junajted – Guber 2:0 (Jović, Ostojić)

Proleter – Mladost (R) 4:1, prekid u 62. minutu (M. Simeunović 2, Vanjevac, Crkvenjaš – Đurović)